Novinky a tisk

Bookassist spoluautorem knihy “Online marketing” pro odbornou veřejnost a vysoké školy

By Monika Navratilova | On 14 05 2018

“Kniha představuje aktuální a klíčové oblasti využití moderních technologií v online marketingu hotelů. Jedná se nyní o jedinou odbornou publikaci na toto téma na trhu.”, jak říká spoluautor Ing. Jaromír Pažout, Directof of Operations Bookassist Czech Republic & Slovakia.

Book Online Marketing - Jaromir_Pazout_Bookassist
Kniha “Online marketing”

Kniha vznikla pod záštitou Vysoké školy hotelové v Praze na přelomu roku 2017 a byla vydána v lednu 2018.

Autoři se v knize zaměřují komplexně na webové stránky a s nimi propojené online rezervační systémy hotelů a potenticál digitálního marketingu. Představují vlastnosti v hotelnictví tak významných distribučních kanálů jako jsou OTA, případně také GDS, zabývají se problematikou revenue managementu, jeho aktuálním pojetím a dílčími nástroji, přinášejí ucelenější pohled na možnosti využití sociálních médií v hotelnictví, poodhalují nástroje a metody dnes přirozeně sílícího mobilního marketingu, vyzdvihují význam CRM systémů a aktivit reputation managementu, podtrhují důležitost vybraných moderních metod marketingového výzkumu a závěrem představují některé trendy, které mohou v oblasti hotelového marketingu způsobit a vyžadovat určité dílčí změny v uvažování zainteresovaných osob.

Kniha je určena nejen samotným zaměstnancům a podnikatelům, kteří v ní mohou najít zdroje inovací marketingových procesů a systémů svých hotelových společností, ale může také být použita jako opora studia studentům vysokých a středních škol nebo také jako materiál dalšího profesního rozvoje pracovníků z praxe. Kniha je k zakoupení bežně na internetu nebo v knihkupectvích.


Nový Smart CMS mění způsob správy webových stránek hotelu

By Editor | On 07 03 2018

Berlín, 7. března 2018​

Společnost Bookassist dnes na veletrhu ITB v Berlíně oznámila významnou aktualizaci svého populárního Smart CMS, systému pro návrh a správu obsahu webových stránek, navrženého tak, aby pomáhal hoteliérům s přímými rezervacemi.

Nejnovější verze Smart CMS byla kompletně přepracována a tím došlo k rozumnému uspořádání možnosti úpravy stránek do tří klíčových oblastí - Nastavení, Správa a Optimalizace prodeje. Každodenní kontrola informací, jako jsou obrázky, videa, virtuální prohlídky a dalšího obsahu, se provádí v sekci Správa, která je díky novému, uživatelsky přívětivému rozhraní ještě snadnější. Silné nástroje, jako bannery s výzvou k akci, konfigurovatelné pop-up zprávy, speciální nabídky a promokódy, jsou jen malou částí Optimalizace prodeje zaměřené na pomoc hoteliérům osvojit si nejlepší praktiky při online konverzi.

Smart CMS obsahuje souhrnné video tutoriály, které krok za krokem vysvětlují každou “operaci”, aby pak mohl uživatel co nejlépe využít platformy pro své podnikání.

Smart CMS bude jako plně responzivní platforma nyní také využívat výhod nové rezervační platformy od Bookassist V10 Mobile, která je přímo integrována do všech nových webových stránek Smart CMS. .

“Bookassist Smart CMS mění způsob správy webových stránek hotelu. S nejnovější verzí systému se ještě více zaměřujeme na pomoc hotelům při optimalizaci prodeje díky integrovaným nástrojům a především snadnému použití.”, řekl Des O’Mahony, CEO a zakladatel Bookassist.

Bookassist® je odborník na přímé rezervace. Společnost vyvíjí a spravuje oceňované digitální strategie pro hotely a pomáhá jim budovat jejich značku online, směruje přímý byznys na jejich webové stránky, zvyšuje vedlejší výnosy a ziskovost a zároveň snižuje závislost na třetích stranách. S více než 100 zaměstnanci v kancelářích v Dublinu, Madridu, Římě, Vídni a Praze je Bookassist již dlouho uznáván jako přední odborná společnost, lídr a inovátor v oboru technologie cestovního ruchu a již po třetí za sebou získal prestižní ocenění World Travel Awards.

—ends—


Bookassist představuje nejmodernější mobilní rezervační systém na světě

By Editor | On 07 03 2018

Berlín, 7. března 2018

Společnost Bookassist dnes na veletrhu ITB v Berlíně spustila V10 Mobile, zcela novou rezervační platformu a světově nejvyspělejší mobilní rezervační platformu pro hotely.

 Bookassist’s V10 Mobile Booking Platform
V10 Mobile od Bookassist nabízí zcela novou zkušenost s mobilní rezervací, optimalizovanou pro dotyková zařízení a vytvořenou na základě nejnovějších standardů uživatelských technologií (UX).

V10 Mobile je prvním vydáním zcela nové rezervační platformy od Bookassist. Platforma V10 byla od základů kompletně přepracována, aby vyhovovala zpětné vazbě od hotelů a zákazníků a přinášela inteligentní využití dat systému. Též si osvojila nejnovější technologické standardy uživatelského rozhraní. Tato platforma tvoří základ pro všechny budoucí vývoje Bookassist týkající se rezervačních technologií, od mobilních až po pracovní plochu počítačů.

Na rozdíl od ostatních rezervačních systémů, které odstraňují doplňkové služby s cílem zkrátit proces rezervací, Bookassist uvedl na trh V10 Mobile se všemi svými renomovanými službami a s využitím nejnovějších technologií UX pro zajištění plné funkčnosti a rychlosti od prvního dne. Mobilní rezervační systém již není “chudým příbuzným” systému na ploše PC.

V10 Mobile zahrnuje všechny klíčové rezervační požadavky, aby hoteliéři mohli jejím prostřednictvím nabídnout svým mobilním zákazníkům plnohodnotné rezervační služby a zkušenosti. Funkce V10 Mobile zahrnují: konfiguraci pokoje s dynamickou cenou, možnost přistýlky na pokoji, možnost zvolit si typ stravování, volbu úrovně ubytování, vložení promokódů a voucherů, Intelligent Pricing pro kombinaci cen a slev za každý jednotlivý den ubytování tak, aby byla hostu poskytnuta nejlepší možná cena za pobyt a také rezervaci bez nutnosti vložení kreditní karty.

Poskytnutí skutečně působivého zážitku optimalizovaného pro mobilní zařízení je pro hotely zásadním faktorem, zejména proto, že návštěvnost webových stránek na pevných zařízeních klesá velkou rychlostí. Pokud není poskytnut kompletní a zároveň uživatelsky jednoduchý rezervační systém, znamená to promarněnou příležitost pro hotely, které chtějí zvýšit potenciál přímých rezervací. .

V10 Mobile se spouští postupně. Pokud chcete, aby zákazníci vašeho hotelu mohli co nejdříve vyzkoušet V10 Mobile, kontaktujte nás a zaregistrujte svůj zájem.

Bookassist® je odborník na přímé rezervace. Společnost vyvíjí a spravuje oceňované digitální strategie pro hotely a pomáhá jim budovat jejich značku online, směruje přímý byznys na jejich webové stránky, zvyšuje vedlejší výnosy a ziskovost a zároveň snižuje závislost na třetích stranách. S více než 100 zaměstnanci v kancelářích v Dublinu, Madridu, Římě, Vídni a Praze je Bookassist již dlouho uznáván jako přední odborná společnost, lídr a inovátor v oboru technologie cestovního ruchu a již po třetí za sebou získal prestižní ocenění World Travel Awards..

—ends—


Intelligent Pricing zvyšuje konverzi rezervačního systému

By Editor | On 28 02 2018

Služba Bookassist Intelligent Pricing je kombinací cen a slev v rezervačním systému. Díky této službě může váš hotel nabídnout hostovi vždy tu nejlepší cenu za celý pobyt. Tato služba je nastavena tak, že kombinuje nejlepší možné ceny a největší slevy za každou jednotlivou noc, aby došlo k co největšímu nárůstu konverze a abychom vám pomohli získat více přímých rezervací.

Bookassist Intelligent Pricing, který je zakomponovaný do rezervačního systému, poskytuje jednoduché a flexibilní nastavení, které umožňuje kombinovat slevy se specifickými podmínkami stejně dobře, jako kombinovat ceny napříč odlišnými cenovými plány a s odlišnými podmínkami. Pokud si host zvolí pobyt v období, ve kterém hotel nabízí ubytování za různé ceny, Bookassist Intelligent Pricing automaticky zobrazí tu nejlepší možnou cenu nebo slevu na konkrétní den a nabídne hostu pobyt za tu nejnižší možnou cenu.

Uveďme si to na příkladu. Budeme předpokládat, že host si zvolí pobyt na 4 noci. Jak je ukázáno na obrázku, mohou nastat tyto skutečnosti:

  • Na tyto dny je nastavena speciální nabídka pro přímé rezervace, která je platná na první dvě noci pobytu.
  • Je zde také druhá speciální nabídka pro pobyt na tři noci, která se vztahuje na poslední tři noci pobytu.
  • A nakonec, doplňková nabídka pro včasnou rezervaci, která poskytne slevu na poslední dvě noci.

Jelikož by všechny podmínky měly být platné na konkrétní uvedené dny, pokud si host zvolí podmínku pobytu na 4 noci, Bookassist mu automaticky stanoví celkovou cenu tak, že nakombinuje ceny a slevy a vybere tu nejnižší možnou cenu platnou pro každou jednotlivou noc daného pobytu.

Pokud se zaměříme na konkurenci, zákazník často skončí u posuzování rozličných slev, které se nevztahují na jeho požadavek pobytu na 4 noci a ve výsledné cenové nabídce €400!

Se službou Intelligent Pricing od Bookassist je hostovi nabídnuta nejlepší cena €345. Zpravidla se jedná o ceny nižší o 14%, než u spousty jiných konkurenčních systémů.

Bookassist Intelligent Pricing funguje také na Google Hotel Ads, abychom zajistili, že váš meta search kanál je pro váš hotely co nejkonkurenceschopnější.

Intelligent Pricing řídí konverzi a zajišťuje lepší přímý obchod. Pokud je tato služba spojena navíc ještě s rychlou a moderní funkcí jakou je Price Calendar, stává se z Bookassist rezervačního systému ideální platforma pro konverzi rezervací, která zlepšuje vztah s hostem a snižuje frustraci, kterou konkurenční systémy vytvářejí.


Bookassist představí významnou aktualizaci a novinky na ITB 2018

By Editor | On 13 02 2018

Bookassist vystavuje na ITB 2018 a oznámí představení významného produktu v oblasti rezervačních technologií pro hotelový byznys.

ITB je přední světový veletrh cestovního ruchu a koná se od 7. do 11. března ve veletržním centru Messe v Berlíně.

Zaměstnanci společnosti Bookassist z Irska, Francie, Španělska, Itálie, Rakouska, Německa a České republiky, budou přítomni pro zodpovězení dotazů a požadavků.

Bookassist is exhibiting at ITB 2018

Book your ITB appointment

Je vaše obchodní strategie hotelu nasměrovaná na přímý prodej?

Získejte na ITB hodnocení svého hotelu “Direct Booking Health Score™”. Bookassist Direct Booking Clinic bude fungovat po celou dobu trvání veletrhu a umožní vám porovnat online strategii Vašeho hotelu oproti nejvyšším standardům v oboru.

Náš kvalifikovaný tým provede klíčové testy a poskytne Vám celkové výsledky Direct Booking Health Score™. Tým plně zhodnotí Vaší Digital Marketing strategii, umístění ve vyhledávačích, standardy webových stránek, potencionální konverzi webových stránek a optimalizaci rezervačního systému, stejně jako poskytne osvědčené příklady z praxe.

Direct Booking Health Score


Bookassist pořádal kongres “Direct Bookings” ve Vídni

By Editor | On 14 12 2017

Dne 16. Listopadu 2017 pořádala společnost Bookassist úplně poprvé kongres “Direct Bookings” ve Vídni.

Hoteliéři se potkali v Arcotel Wimberger hotelu, kde se zúčastnili celodenní přednášky a workshopů, které měly za cíl naučit, jak úspěšně a efektivně optimalizovat jejich hotelovou online přímou distribuci.

Přední experti zde hovořili na téma - ochrana osobních údajů, mobilní trendy, loajalita zákazníků, blockchain a metasearch. V následné panelové diskuzi, která byla moderována společností Bookassist, bylo možno spatřit giganty tohoto odvětví jako Google, Tripadvisor a Trivago. Diskutovalo se o možnostech, jak se lépe angažovat a tím získat více online přímých rezervací.

Níže naleznete video záznam z kongresu.


Bookassist prezentoval “Vision of Excellence” na výroční konferenci Asociace hotelů a restaurací

By Editor | On 13 12 2017

Dne 30. listopadu se v NH Hotelu v Olomouci konala nejdůležitější událost českého hotelového odvětví, konference České hotelové asociace.

Více než 300 hoteliérů se zúčastnilo této celodenní akce, která se koná každý rok.

Společnost Bookassist, která je expertem na přímé rezervace, byla pozvána, aby zde předala své zkušenosti, jak optimalizovat své podnikání a navýšit tak přímé rezervace.

Dr. Des O’Mahony, CEO Bookassist, představil “Vizi dokonalosti pro hotely” a poukázal na to, že cokoliv, co nedosahuje dokonalosti může mít negativní dopad na přímé rezervace a zisk.

Názorné ukázky pak předvedl na několika klientech společnosti Bookassist, kteří úspěšně pracovali na optimalizaci přímého prodeje svého hotelu a dosáhli tím výrazného snížení nákladu na distribuci.

Klíčovým vzkazem prezentace bylo, že čím více optimalizujete svůj přímý byznys, tím levnější se přímá rezervace stává.
Následující Stránka »
bookassist - technology & online strategy for hotels

Adresa: Dlouhá 705/16, 110 00 Praha 1, Czechia
Telefon: +420 227 195 117 Fax: +420 227 195 117
Email:
Web: https://bookassist.org/cz