Novinky a tisk

Three Bookassist Website Nominees For World’s Leading Hotel Website

By Editor | On 20 09 2017

Bookassist is proud to announce that three of their client websites have been shortlisted among just 10 world-wide nominees at the prestigious World Travel Awards 2017.


The hotel websites are:

Given our location in one of the world’s top capital cities, we were spoilt for choice when it came to design agencies. It was essential that the agency both had an acute understanding of our industry and also possessed the design expertise required to realise our modern luxury vision. Bookassist created a beautiful website that set a new standard amongst independent hotel websites within our portfolio
Stephen Moran - Director of Marketing, InterContinental London Park Lane.

Bookassist wishes all nominees well, voting has commenced and you can cast your votes here: https://www.worldtravelawards.com/vote

Hotel Son Net
InterContinental London
Parknasilla

CEO Bookassist čestným hostem na výroční konferenci Asociace hotelů a restaurací v České republice

By Editor | On 12 09 2017

CEO společnosti Bookassist Des O’Mahony byl pozván jako jeden z řečníků na výroční schůzi Asociace hotelů a restaurací (AHR), která se koná dne 1. prosince 2017 v hotelu NH Olomouc. Téma prezentace bude “Vize dokonalosti pro hotely online ” včetně ukázek osvědčených postupů a čeho lze dosáhnout, když cílíte na dokonalost v on-line podnikání pro hotely.

Viz www.konferenceahr.cz.

Bookassist AHR 2017

Přehled rezervačního systému 2017 - aktuální vydání pro hotely

By Editor | On 24 08 2017

Následuje seznam aktualizací pro hotely s dosavadními změnami rezervačního systému 2017. Další změny očekávejte brzy…

Rezervační systém 2017

Rezervační systém 2017 byl spuštěn v lednu 2017 a v průběhu následujících měsíců byl postupně nasazen do všech hotelů. Následovalo doplnění cenového kalendáře v březnu 2017 a v srpnu 2017 byla vydána aktualizace s funkcemi uživatelského nastavení a bezpečnosti. Tyto úpravy rezervačního systému byly zaměřeny na uživatelský komfort a ovladatelnost a byly navrženy na základě analýzy zkušeností zákazníků a po dohodě s hotely.

Hlavním cílem rezervačního systému Bookassist je na prvním místě konverze. Rozhodující je pro nás zajistit, aby on-line zákazník nalezl co nejrychleji relevantní, jasné a jednoznačné informace a aby proces rezervace proběhl hladce.

Mezi funkce rezervačního systému patří mimo jiné:

 • nejkratší rychlost načítání webových stránek v oboru, tak důležitá v dnešním on-line světě
 • vysoce přizpůsobitelné rozvržení, v maximální možné míře vyhovující designu webových stránek vašeho hotelu
 • lepší filtrování s možností volby čísla pokojů v rámci vyhledávání
 • propagační a kupónové kódy nabízející slevy a pobídky
 • vylepšené galerie obrázků pro prezentaci vašich pokojů
 • předvolené nastavení stravování v jednotlivých pokojích
 • předvolená obsazenost pokoje / nastavení věku dětí
 • možnost prohlížení „cenového kalendáře“ pro flexibilní data
 • integrované „widgety“ pro cenotvorbu od mnoha dodavatelů, jako např. TripTease, The Hotels Network
 • přímé zobrazení speciálních nabídek s přímým odkazem na přizpůsobený rezervační systém s ukázkou nabídky
 • rezervace více pokojů
 • rozšíření pro navyšování prodeje
 • platební stránky plně vyhovující bezpečnostnímu standardu PCI-DSS a dodržování bezpečnosti
 • přizpůsobitelné platební a potvrzovací stránky
 • dynamická konverze měn
Rozvržení rezervačního systému

Špičková flexibilnost dat

Nový přístup Bookassist nazvaný flexibilní data je unikátním konceptem ve svém oboru, který vyniká rychlostí a snadnou ovladatelností, stejně jako schopností zpracovávat obrovské množství dat. Zákazníci si rádi zvolí váš hotel na základě
hodnoty nabízených služeb a nedbají přitom velkou měrou na datu registrace. Možnost vyhledávání podle data v rámci standardního rezervačního systému již zákazníkům nevyhovuje. Rezervační systém Bookassist vám proto dovoluje přepínat
mezi standardním a flexibilním datem.

Na rozdíl od konkurenčních řešení, které mají potíže s nahráváním a přehráváním dat, což uživatele pouze frustruje, je cenový kalendář Bookassist vybaven nejnovější technologií dynamického uživatelského rozhraní a umožňuje tak okamžité a snadné nahrávání dat zpětně až za dva roky pro každý typ pokoje, a to bez potřeby dalšího nahrávání dat. Rozhraní je plně intuitivní a přizpůsobené plynulému dotykovému ovládání a vyhledávání v rámci několika měsíců a porovnávání cen. Nabízí také zvýraznění nejlepších cenových nabídek. Stačí několik jednoduchých kliknutí nebo poklepání a vybraná služba je rezervována.

Již od spuštění se ukázalo, že flexibilní data jsou mezi on-line zákazníky velmi oblíbená a zároveň zlepšují konverzi pro klientské hotely Bookassist.

Zvýšená bezpečnost a snadné platební možnosti

Společnost Bookassist kompletně aktualizovala celou bezpečnostní infrastrukturu a přináší vám nejbezpečnější platební procesy současnosti. Společnost Bookassist zcela vyhovuje bezpečnostnímu standardu PCI-DSS a neustále investuje do bezpečnosti pro zákazníky a klientské hotely. Zdokonalené platební procesy, které nedávno představil rezervační systém 2017 zahrnují možnost dynamické konverze měny na stránce odhlášení pro desktopy a mobilní zařízení (pokud váš hotel využívá vlastní obchodní účet u Bookassist). Můžete si rovněž přizpůsobit platební stránku - nahrát logo hotelu a změnit barvu - a zvýšit tak pocit bezpečí u vašich on-line zákazníků.

Platební stránka

Dynamická konverze měny je nesmírně oblíbená u on-line hostů, kteří téměř v 90% případů volí možnost platby ve své měně.

Základ tvoří mobilní zařízení

Další fázi vývoje rezervačního systému představuje kompletní opětovné spuštění naší technologie mobilních rezervací, které je naplánováno na konec roku 2017. Pro více informací sledujte naše stránky.

Kontaktujte nás!

Pokud váš hotel potřebuje více informací o funkcích rezervačního systému 2017 nebo cenovém kalendáři, neváhejte a kontaktujte nás!


Bookassist spustí kompletně nový mobilní rezervační systém a zážitek z rezervace

By Des O'Mahony | On 21 08 2017

​Bookassist koncem roku 2017 plánuje spuštění zcela nového rezervačního systému V10, počínaje mobilní verzí.

Je zcela zřejmé, že zákazníci se rychle přesouvají na mobilní zařízení. Naskytují se tedy zcela nové příležitosti (viz Mobile Marches Forward). Oceněné mobilní řešení Bookassist tvoří v současnosti nejrychlejší mobilní rezervační systém na trhu. Naším cílem je pokračovat v poskytování těchto rychlých služeb zákazníkům, stejně jako hotelům a zároveň přidávat nové funkce, jako např. nastavení pokoje, volba stravování a atraktivní rozšíření a aktualizace. Přímo v rezervačním procesu.

Zde je ukázka toho, na co se můžete těšit s V10 na mobilních zařízeních.

V10 mobilní IBE volba data

V10 mobilní IBE nastavení pokoje

V10 mobilní IBE odhlášení

Jsou irští spotřebitelé více nadšení uživatelé mobilních zařízení?

By Des O'Mahony | On 15 08 2017

The data here are an addendum to the blog article “Mobile Marches Forward

Specifics on the Island of Ireland

For visitor sessions and bookings data for hotel websites in Dublin and outside Dublin in the first half of 2017, there are clear differences in the origin of the traffic. For hotels outside Dublin, well in excess of 50% of inbound sessions and bookings in that period comes from Ireland itself. In our figures for this year, the USA is the next largest contributor for hotels outside Dublin, delivering 15 to 20% of sessions and bookings, followed by Great Britain hovering around 10%-12% this year (down significantly from last year, but that’s another story).

By contrast, for the Dublin hotels that we analysed in the period, the inbound visitor sessions and bookings contribution from Ireland is in the 30-35% region, with the USA at about 25% and the UK just below 20% in round figure terms.

When we look at sessions and revenue generation for these two categories of Bookassist client hotels in Ireland (see figure 1), we see quite a disparity. For hotels outside Dublin, mobile sessions are almost a quarter higher compared to hotels in Dublin, and revenue generation is about 50% higher. Hotels outside Dublin are strongest on mobile in sessions and revenue terms, and in fact are the strongest we see anywhere in general.

Given the customer origin data for these two categories of hotel, it could indicate that Irish people are more avid users of mobile overall at least when it comes to travel, and are more likely to purchase hotel products on mobile than US, GB and other customers.

Figure 3: Traffic and revenue comparison by platform for hotels in Dublin and outside Dublin
Figure 1: Traffic and revenue comparison by platform for hotels in Dublin and outside Dublin on the island of Ireland from January to June 2017. In Bookassist’s sample, Ireland’s hotels perform significantly stronger in traffic and revenue terms than other European countries.

Před 17 lety dnes Bookassist obdržel rezervaci č. 1. !

By Des O'Mahony | On 11 08 2017

Celebration

​ Time moves fast, and so relentlessly.

In late 1999, a small group of us set about building an online booking system for hotels. Our vision was to allow hotels to directly reach their guests online. We knew the guests were there, willing and able. But we also knew hotels back then had a pitiful online presence and little understanding of the potential and how to seize it.

By mid 2000, we had built a solid V1.0 of our booking platform. And in the meantime we had even signed a handful of hotels to this new concept of what they could do online. On August 8, 2000, we went “live” and we waited for the bookings to flow in.

And waited.

We began to think the system wasn’t working. Or that our predictions of online business were wrong.

Then the ping of email on August 11 was cause for celebration, and relief. The newly-live Bookassist booking system had received its first ever hotel booking. Our first guest, let’s call him “Dr D”, booked a Dublin hotel online, to arrive on August 19 for two nights. (Certain details are now removed due to GDPR!)

August 11, 2000

guest Dr D Sxxxxxxx, Sxxxxxxx_00-8-19_9, booked: Aug 11, 2000. 23:30,

arrives 19-8-2000 departs 21-8-2000

———-

We’ve come a long way since Reservation #1. Surpassing one million reservations for Irish hotels alone just a short few years later, and soon even more in UK, France, Spain, Portugal, Italy, Austria, Germany Czech Republic, the Gulf States, USA and further afield.

Helping hotels reach and capture those online customers continuously for 17 years now.

But still we celebrate “Dr D Day” in the company across all offices on August 11 every year and raise a glass to Reservation #1.

My sincere thanks to the thousands of hotels and millions of guests, and of course all the hard working Bookassisters who have made Bookassist the most rewarding experience of my life.


Vítáme 100 a 101 pětihvězdičkové klientské hotely!

By Editor | On 09 06 2017

Bookassist, The Direct Booking Expert™, dosáhl tento měsíc významného milníku, když v rámci Bookassist systému přivítal 100 a 101 zákazníka. A brzy ve svých řadách přivítáme dalších více než 10 pětihvězdičkových hotelů.

Hotely InterContinental London Park Lane Hotel (http://parklane.intercontinental.com/), největší pětihvězdičkový londýnský hotel a vlajková loď InterContinental Hotel group (IHG), a Gran Hotel Son Net (http://www.sonnet.es/), prestižní pětihvězdičkový hotel na Malorce, si k prezentaci svých webových stránek a digitálních marketingových služeb zvolili na míru šitý program od Bookassist. Gran Hotel Son Net navíc využije i rezervační systém Bookassist.


Rozšíření portfolia o hotely InterContinental London Park Lane a Gran Hotel Son Net nadále posiluje vedoucí pozici společnosti Bookassist na trhu s luxusními hotely, stejně jako důvěru vloženou na bedra společnosti Bookassist k provozování služeb na nejvyšší možné úrovni.

CEO společnosti Bookassist, Dr. Des O’Mahonyho, k tomu řekl: „Rozumíme náročným požadavkům hoteliérů a s jistotou mohu tvrdit, že naše perfektní on-line strategie a digitální řešení zajistí nepřetržitý nárůst poptávek pro naše klienty. Spolupráce s těmito prestižními pětihvězdičkovými hotely je úžasným komplimentem pro náš tým a díky našemu závazku k vytváření dlouhodobých vztahů se zákazníky očekáváme nárůst našeho portfolia nejlepších hotelů světa.“

Máme radost z nového vzhledu našich webových stránek. Tým Bookassist prokázal velkou úroveň znalostí a zkušeností a je mi nesmírným potěšením s nimi spolupracovat.
Stephen Moran, marketingový manažer InterContinental London Park Lane

Bookassist v současné době kromě perfektní online strategie nabízí technologii rezervací, návrh webových stránek a řešení pro digitální marketing více než 1200 hotelům napříč Evropou a Středním Východem.

—-

Bookassist® je The Direct Booking Expert™. Společnost Bookassist vyvíjí a spravuje oceněné digitální strategie, které pomáhají hotelům budovat svoji značku on-line, prosazovat přímé rezervace, posilovat marginální tržby, zlepšovat ziskovost, a zároveň snižovat svou závislost na třetích stranách. S více než 100 zaměstnanci v kancelářích v Dublinu, Paříži, Madridu, Římu, Vídni, Mnichově a Praze, získala naše společnost již třikrát ocenění za nejmodernější technologii rezervačních systémů.


Následující Stránka »
bookassist - technology & online strategy for hotels

Adresa: Dlouhá 705/16, 110 00 Praha 1, Czechia
Telefon: +420 227 195 117 Fax: +420 227 195 117
Email:
Web: https://bookassist.org/cz