Novinky a tisk

Bookassist & Google Summit zdůrazňuje přímé rezervace jako příležitost pro hotely

By Editor | On 16 11 2016

Bookassist a Google uskutečnily 15.listopadu jejich první společný Digital Summit pro hoteliéry zaměřený na optimalizaci digitální prezence hotelů s cílem zvýšení tržeb z online podnikání. Konference byla pořádána v Google HQ v centru Dublinu a zúčastnilo se přes 80 hoteliérů a profesionálů z Irska, Itálie, Francie, Španělska, České republiky a Islandu.

Na dnešním trhu, kdy je vysoká obsazenost hotelů, obvykle není s tržbami problém. Problematickým se pak stává čistý zisk, pokud hotely nedokáží přesunout jejich byznys pryč od vysoce nákladových třetích stran zpátky k jejich více ziskovým webovým stránkám.

“V dnešním digitálním světě je skutečně zapotřebí, aby hotely změnily své myšlení. Vše se mění tak rychle, že hotely opravdu potřebují pomoc od silné agentury, aby se lépe orientaly v této komplexnosti. Naše partnerství s Google přináší tu nejlepší pomoc k optimalizaci online výdajů a k získání kvalifikovaných zákazníků,” řekl Des O’Mahony, CEO Bookassist.

Summit (Twitter hashtag #BookassistSummit) řešil online strategii, náklady na pořízení (akvizici) a praktickou pomoc v tom, co dělat, abychom pronikli do způsobů chování moderního zákazníka – od online reklamy až po konverzi na vlastních webových stránkách. Klíčovým bodem, který si hoteliéři zcela uvědomili, je potřeba zaměřit své výdaje více na vlastní značku založenou na digitální propagaci. Tím se sníží jejich celkové pořizovací náklady, když odkloní prodej od vysoce provizních kanálů třetích stran k jejich vlastním, vysoce ziskovým webovým stránkám.

Série prezentací a panelových diskusí od Bookassist & Google se zaměřily na řadu strategických kroků, které hotely potřebují učinit.

Aktuální průzkumy přítomných hoteliérů poukázaly na silné pochopení sdělení, že potřebují převzít lepší kontrolu nad jejich digitální prezencí prostřednictvím zvýšení investice do digitálního marketingu.

Valná většina hoteliérů také jasně naznačila, že dávají přednost k posunu jejich byznysu směrem od třetích stran. Zvláště hotely daly najevo svou touhu posunout byznys od dražších on-line cestovních kanceláří (OTA) směrem ke kanálu přímých rezervací na svých webových stránkách, kde celková pořizovací cena zůstává nižší a zisk za pokoj je maximalizován.

Summit se uzavřel panelovou diskuzí o praktických změnách, které hoteliéři učinili v tomto roce ve svém podnikání s cílem napravit bilanci mezi přímým prodejem a byznysem třetích stran.


bookassist - technology & online strategy for hotels

Adresa: Dlouhá 705/16, 110 00 Praha 1, Czechia
Telefon: +420 227 195 117 Fax: +420 227 195 117
Email:
Web: https://bookassist.org/cz