Novinky a tisk

Bookassist a Google dokazují příležitost mobilního revenue na BTO ve Florencii

By Editor | On 21 03 2019

BTO11 Florencie, 20.-21. března 2019

Zaměření Bookassist na mobilní rezervace se vyplácí jejich klientům dvouciferným nárůstem příjmů meziročně z přímých rezervací generovaných z mobilních zařízení.

Konkrétní čísla, která jsou součástí průběžného monitorování zde představil generální ředitel a zakladatel Bookassist Des O’Mahony. Hlavní myšlenkou akce byla společná prezentace od společností Google, Bookassist a Travel Tipper, která se uskutečnila 20. března v den zahájení BTO ve Florencii.

Zástupce společnosti Google Furio Gianforme popsal obraz rychle se rozvíjející mobilní příležitosti v oblasti cestování, přičemž uživatelé Generace Z se stále více zaměřují na elektronický obchod a mobilní infrastrukturu, která se celosvětově zlepšuje a tím pádem rychleji poskytuje veškerý obsah. Steffan Berelowitz z Travel Tripper ukázal statistiky amerického trhu a vyzdvihl informaci, že více než 50% návštěvnosti hotelů pochází z mobilních zařízení, a to navzdory tomu, že příjmy výrazně zaostávaly o téměř 25% z celkových příjmů, které jsou generovány prostřednictvím mobilního zařízení.

BTO11 Des O'Mahony

Zařízení versus dopad na chování uživatele

Čísla od Bookassist pro evropské trhy vycházejí ze série studií, kterou Bookassist poskytuje od roku 2016. Porovnáním mobilní návštěvnosti z roku 2018 s návštěvností v roce 2017, napříč všemi trhy, zahrnujícími více jak tisíc hotelů a stovek tisíc hotelových rezervací, Des poukazuje, že v současné době dochází k rovnováze v návštěvnosti mezi mobilním zařízením a desktopy. Zatímco mobilní návštěvnost má stále rostoucí tendenci, nárůst již není tak výrazný jako dva nebo tři roky zpět. To je pravděpodobně způsobeno tím, že mobilní platformy se stávají “stabilními”. Velkou měrou k tomu přispívá i fakt, že mobilní zařízení jsou relativně jednotná, s velkými displeji a dobrým přístupem k síti. Rychlý nárůst, který byl zaznamenán v roce 2015, byl způsoben zlepšením technologií, které se nyní staly normou. Tudíž ve výsledném dopadu je tato změna týkající se zařízení méně výrazná.

BTO11 Mobile Revenue Growth

Na druhou stranu, čísla Bookassist nadále vykazují procentuální nárůst příjmů přes mobilní zařízení o dvoucifernou hodnotu, přičemž příjmy přes desktopy pokračují ve všeobecném poklesu. Je to pravděpodobně důsledek chování uživatelů. Uživatelé se stávají pohodlnějšími a více důvěřují mobilnímu obchodu. Důležitým faktorem je také rostoucí počet mladých lidí, kteří vidí mobilní zařízení jako normu a tento vliv má celkový dopad na pracovní sílu, generování příjmů a vzorce online výdajů. Des se zamýšlí nad tímto trendem a předkládá informaci, že zatímco návštěvnost z mobilních zařízení a desktopů může dosáhnout relativní rovnováhy, lze očekávat, že růst výnosů z mobilních zařízení bude ještě nějakou dobu pokračovat, protože chování uživatelů se stále vyvíjí.

Bookassist se chopil příležitosti a se špičkovou platformou V10 Mobile přináší jasný nárůst průměrné hodnoty rezervace a konverze pro své hotelové klienty, kteří tuto platformu používají.


bookassist - technology & online strategy for hotels

Adresa: Dlouhá 705/16, 110 00 Praha 1, Czechia
Telefon: +420 227 195 117 Fax: +420 227 195 117
Email:
Web: https://bookassist.org/cz