Slibný začátek bezplatných odkazů na rezervaci hotelu od Google

Jacopo Rita
19 května, 2021
free hotel booking links - promising start

Od začátku března, kdy Google spustil bezplatné odkazy na rezervaci hotelů, jsme aktivovali odkazy zdarma pro více než sto hotelů. Nyní náš tým Metasearch dokončil testování a podělí se s vámi o výsledky.

Náš tým Metasearch analyzoval data 50 hotelů využívající tuto novou službu od Google. Pro srovnání si vybrali hotely, které již měly aktivní placené kampaně Google Hotel Ads.

15% kliků na odkazy

Prvotní data ukazují nárůst návštěvnosti i konverze. Analýza dále ukazuje, že bezplatné odkazy na rezervace hotelů představují přibližně 15% celkových prokliků reklam na hotely Google Hotel Ads a dosahují 10% konverze.

Oficiální stránky a nejlepší cena vyhrává

Ačkoli Google nesdílí informace o tom, jak zlepšit pozici hotelu ve výsledcích zobrazení, každopádně již nyní můžeme jasně vidět dva důležité faktory:

  1. Oficiální web hotelu je vždy na prvním místě.
  2. Hotely, které na svých oficiálních webových stránkách nabízejí nejlepší cenu, získávají nejvyšší míry prokliku.

Výsledek analýzy je jasný pro hotely. Ať už je váš hotel v Metasearch aktivní, nebo s Metasearch nikdy předtím nepracoval – každý hotel by měl využívat odkazy na rezervaci hotelů od Google. To je skvělá příležitost pro podporu přímých rezervací. Nemáte zde co ztratit a je to zdarma. Pokud se z nějakého zvláštního důvodu rozhodnete neaktivovat svůj bezplatný odkaz na rezervaci hotelu, mějte na paměti – OTA tam budou se svým bezplatným odkazem cílit na váš hotel!

Nevypínejte placené odkazy v rámci Metasearch

Hotelům, které mají již aktivní placené kampaně v Metasearch, doporučujeme nadále pokračovat v propagaci placeného odkazu:

  • Placený odkaz funguje samozřejmě mnohem lépe, kdy generuje přes 85% návštěvnosti a 90% konverzí. Váš bezplatný odkaz pomůže zvýšit návštěvnost, ale nenahradí však rezervace, které získáte ze svých placených odkazů.
  • Váš placený odkaz vám dává úplnou kontrolu nad cílením vaší reklamy, což vede k mnohem vyšší konverzi a návštěvnosti.
  • Odkazy na bezplatnou rezervaci (Free Booking Links) se nezobrazují na panelu informací o hotelu (Hotel Knowledge Panel), který je nejaktivnější oblastí reklam na hotely tvz. Google Hotel Ads. Bezplatné výpisy se zobrazí pouze na stránkách Google Travel, kde uživatelé musí kliknout, aby si mohli prohlédnout více cen. Potenciál návštěvnosti je samozřejmě mnohem menší.

Jste připraveni začít?

Máme dobrou zprávu pro klienty Bookassist využívající rezervační systém – bezplatnou funkci odkazu na rezervaci hotelu Google je potřeba jen aktivovat . V případě zájmu vyplňte níže uvedený formulář.

Máte zájem o aktivaci? Začněte vyplněním následujícího formuláře:

Připojte se k tisícům dalších úspěšných hotelů, které využívají technologii a služeb pro získání přímých rezervací od Bookassist, několikrát oceněné společnosti.