Blog pro hotelnictví

Google mění zobrazování reklam ve výsledcích vyhledávání

By Editor | On 10 03 2016

Minulý týden Google v rámci vyhledávaní zrušil pravý sloupec s textovou reklamou AdWords. Novinka, která přinesla ztrátu 8 textových pozic, dorazila tento týden i do Česka.

Zrušení pravého sloupce a tím i ztrátu 8 textových pozic s reklamou Google kompenzuje další změnou a to přidáním jedné textové pozice nad přirozené výsledky vyhledání. Nově se nad přirozenými výsledky vyhledávání mohou zobrazit až 4 reklamy.

Novinka se týká pouze textových reklam. V pravém sloupci se nadále budou zobrazovat reklamy s produktovými informacemi (produkty z Nákupů Google) a boxíky Knowledge Graph (například při hledání osob nebo míst).

Nové zobrazení reklam

  • nad přirozenými výsledky vyhledávání se zobrazují až 4 textové reklamy
  • pod přirozenými výsledky vyhledávání se zobrazují až 3 textové reklamy
  • vpravo zůstává prostor pro reklamy s produktovými informacemi

Přínos pro inzerenty

Nová 4. reklamní pozice nad přirozenými výsledky vyhledávání je vítanou změnou a přinese více prostoru pro reklamy v TOP pozicích. Reklamy v pravém sloupci měly vždy nižší míru prokliku než reklamy v TOP pozicích, a proto jedna TOP pozice navíc je vítanou změnou.

Přirozené výsledky vyhledávání

Tato změna přináší dopad i na přirozené výsledky vyhledávání. První pozice v “SEO” bude tak ve výsledcích vyhledávání často až pátá.


Mrak štítkůPoslední příspěvky na blogu


Novinky a tisk


bookassist - technology & online strategy for hotels

Adresa: Dlouhá 705/16, 110 00 Praha 1, Czechia
Telefon: +420 227 195 117 Fax: +420 227 195 117
Email:
Web: https://bookassist.org/cz