Blog pro hotelnictví

4 pilíře úspěchu v digitálním marketingu

By Editor | On 24 08 2018

4 pilíře úspěchu v digitálním marketingu
4 pilíře úspěchu v digitálním marketingu

Víme, že úspěšné zvládnutí základů optimalizace pro vyhledávače přímo zvýší účinek vašich kroků v oblasti e-mailového marketingu, sociálních sítí a placené reklamy, protože díky tomu můžete nabídnout uživatelům přicházejícím z těchto kanálů lepší webové prostředí. A také víme, že když se hlouběji ponoříte do dat získaných z placené reklamy a e-mailových marketingových kampaní, získáte mimořádně užitečné poznatky toho, jaký obsah dokáže nalákat uživatele na váš web a jaký typ obsahu uživatele zajímá na vašem webu nebo kanálech sociálních sítí.

Účinná a úspěšná strategie digitálního marketingu pro váš hotel tedy spočívá na čtyřech odlišných, avšak neoddělitelně propojených pilířích digitálního marketingu: optimalizaci pro vyhledávače (SEO), placené reklamě, sociálních sítích a e-mailovém marketingu. Při hledání přímých zákazníků hraje každý z těchto čtyř pilířů významnou roli, avšak skutečný průlom nastává teprve ve chvíli, kdy se všechny spojí dohromady.

S generováním zisku sice hotelům i nadále pomáhají online cestovní agentury, jenže ty představují pouze podmnožinu rozmanitého digitálního ekosystému, který dnes zákazníci prohledávají a využívají. Budování a posilování všech čtyř pilířů digitálního marketingu přináší hotelovým značkám příležitost být v kontaktu se zákazníky v různých fázích jejich cesty napříč internetem a posilovat značku od chvíle, kdy zákazníci navštíví cílový web, až po rezervaci pobytu.

Hlavní myšlenka

Žádná z oblastí digitálního marketingu nefunguje izolovaně. Placená reklama a organická návštěvnost přivedou na váš web nové uživatele, ale sociální sítě a e-mailový marketing vám pomohou vytvořit si s nimi vztah a navázat konverzaci. Online výkonnost vaší firmy závisí na pevnosti jednotlivých pilířů digitálního marketingu. Posílení jedné z oblastí pomůže posílit i ostatní, průlom však nastává teprve ve chvíli, kdy dojde k posílení všech oblastí v dokonalé souhře.

V tomto článku ze čtyřdílné série o čtyřech pilířích úspěchu v digitálním marketingu se podíváme jednotlivě na pilíř 1 - optimalizace pro vyhledávače (SEO), pilíř 2 - placenou reklamu, pilíř 3 - Sociální média, a pilíř 4 - Emailový Marketing.


Mrak štítkůPoslední příspěvky na blogu


Novinky a tisk


bookassist - technology & online strategy for hotels

Adresa: Dlouhá 705/16, 110 00 Praha 1, Czechia
Telefon: +420 227 195 117 Fax: +420 227 195 117
Email:
Web: https://bookassist.org/cz