Blog pro hotelnictví

4 pilíře úspěchu v digitálním marketingu. Část 3 - Sociální sítě

By Editor | On 06 09 2018

Ve třetím článku ze čtyřdílné série o 4 pilířích úspěchu v digitálním marketingu se podíváme na třetí pilíř, tedy sociální sítě. Článek o prvním pilíři pojednává o SEO (optimalizaci pro vyhledávače), a druhý pilíř o placené reklamě.

Pilíř 3 | Sociální sítě

Autor: Sara Santos García

Když jsme na internetu, na sociálních sítích trávíme asi 30 % času. To znamená 2 hodiny na osobu denně[1]. Nejoblíbenější sociální sítí byl k červenci 2017 Facebook s úctyhodnými 2 miliardami aktivních uživatelů za den[2]. Je to tak obrovský počet aktivních uživatelů, že potenciál k jejich získání a ovlivnění nelze přehlížet, a právě proto by se sociální sítě měly stát klíčovým pilířem marketingové strategie každého hoteliéra.

Obrázek 1: Průměrný čas denně strávený na sociálních sítích.Social Autor obrázku: MediaKix

Pokud bude vaše firma používat sociální sítě, začne si budovat sociální autoritu. Přímý dopad na vaše pořadí v organickém vyhledávání na Googlu ani v jiných vyhledávačích to sice nemá, přesto je ale možné tímto způsobem pořadí vylepšit.

Sociální sítě se mohou pro hoteliéry stát mocným nástrojem, pokud je budou využívat správně. Při zvyšování povědomí o značce, objemu interakcí se značkou, motivace a požitku, ze kterých následně plyne více rezervací pro hotel, byste samozřejmě neměli zapomínat ani na SEO a placenou reklamu a strategie uplatňovat souběžně. Hoteliéři musí pochopit, že sociální sítě mají potenciál hlavně při koordinovaném používání ve spojení s dalšími online strategiemi[3].

Sociální sítě zastávají povětšinou roli jakéhosi „užitečného pomocníka“ a jsou dokonalým nástrojem pro vrchní část „prodejního trychtýře“. Jenže potenciálním zákazníkům mohou poskytovat i cenné informace o tom, kde se ubytovat, a hotelům zase dát skvělou příležitost blýsknout se z hlediska veřejné online image. Celé je to navíc i o tom, být přítomen při rozhodování zákazníka o koupi, o posilování jeho rozhodnutí, o ovlivňování uživatele prostřednictvím různých styčných bodů a zprostředkování co nejhladší a nejintuitivnější zkušenosti se značkou během celého rozhodovacího procesu.

Placená reklama na sociálních sítích

Organické sociální sítě představují pro vaši firmu hospodárné a dlouhodobé řešení. Ale nezapomínejte, že placená reklama na sociálních sítích může dodatečně generovat bezprostřední výsledky, do kterých se vyplatí investovat. Facebook v posledních letech na svém reklamním potenciálu zapracoval a obsahuje velmi silnou segmentaci, která se pro odvětví pohostinství skvěle hodí. Jako reklamní platforma pokročil i Instagram, který Facebook koupil, a v závislosti na sdělení, které chcete potenciálním zákazníkům předat, dokáže být také poměrně efektivní. Nad myšlenkou vytváření strategie pro organický a placený marketing na sociálních sítích by proto neměl mávnout rukou žádný hoteliér[4].

Proč zahrnout sociální sítě do své digitální strategie?

Sociální sítě jsou bezpochyby velmi osobním prostředím. Umožňují komunikovat VAŠI ZNAČKU prostřednictvím fotografií, videí a přímého zapojení zákazníka. Umožňují vytvářet realistická očekávání hostů od pobytu ve vašem hotelu, a tím pádem mohou vést ke snížení míry negativní odezvy v důsledku falešných očekávání. Jejich nejdůležitějším aspektem je ale budování vztahů a propojení s cílovou skupinou, a dále získání osobní firemní identity a komunikačního kanálu. Pokud budete mít specializovaný tým pro sociální sítě, získáte silnou strukturu pro celkové řízení své online pověsti.

Zpočátku možná skutečný dopad sociálních sítí na svou činnost nepocítíte, ale pokud budete pravidelně zveřejňovat obsah, odpovídat na dotazy zákazníků a interagovat s cílovou skupinou, v průběhu času se implicitní i explicitní výsledky dostaví. Zajímá vás, jak sociální sítě pomáhají při online konverzi? V tom případě si zkuste provést důkladný rozbor dat z Google Analytics.

Sara Santos Gracia, specialista na digitální marketing ve společnosti Bookassist (www.bookassist.com), Bookassist poskytuje mezinárodně oceněnou rezervační technologii a je celosvětovým partnerem pro hotely na poli digitálního marketingu.

Společnost Bookassist je The Direct Booking Expert™ - specialista na přímé rezervace a prémiový partner Google.

[1] https://www.socialmediatoday.com/marketing/how-much-time-do-people-spend-social-media-infographic

[2] https://techcrunch.com/2017/06/27/facebook-2-billion-users/

[3] https://www.e-marketingassociates.com/blog/everything-you-need-to-know-about-why-social-media-is-important-for-hotels-pt2

[4] https://medium.com/@the_manifest/how-to-create-strategies-for-organic-vs-paid-social-media-marketing-ce4e754606f7


Mrak štítkůPoslední příspěvky na blogu


Novinky a tisk


bookassist - technology & online strategy for hotels

Adresa: Dlouhá 705/16, 110 00 Praha 1, Czechia
Telefon: +420 227 195 117 Fax: +420 227 195 117
Email:
Web: https://bookassist.org/cz