Novinky a tisk

Bookassist spouští Price Calendar pro rezervační systém na ITB v Berlíně

By Editor | On 08.03.2017

Berlin, March 8

Expert na přímé rezervace™ Bookassist® (bookassist.com) dnes zahájil zcela nový přístup k on-line rezervacím na hotelových webových stránkách na ITB - cestovním a technologickém veletrhu v Berlíně.

Významná technologická aktualizace softwaru rezervačního systému společnosti na začátku ledna tohoto roku a tento poslední upgrade umožňují online zákazníkům interaktivní přehled o všech typech pokojů a cen až na 24 měsíců dopředu. Nové dynamické funkce Price Grid nabízí alternativní rozhraní pro zákazníky, kteří chtějí rychle kontrolovat ceny a speciální nabídky a najít tak nejlepší nabídky.

Price grid is a highly dynamic user interface optimised for touch
Price Calendar is a highly dynamic user interface, highly optimised for touch interfaces


“Price Grid poskytuje vysoce interaktivní uživatelský zážitek a jeho používání je velmi zábavné”, podle slov CEO a zakladatele Bookassist, Dese O’Mahony. “Poskytuje skutečný alternativní pohled pro uživatele, kteří jsou flexibilní s jejich daty nebo ke zjištění, že jimi zvolené termíny nejsou dostupné.”

Tento alternativní pohled dává hotelům další příležitost, jak z prohlížejících udělat rezervující nebo podpořit prodej speciálních balíčků a nabídek za vyšší cenu. Price Grid se jeví také jako velmi účinný při udržení potenciálního zákazníka delší dobu na stránce, než je typické pro standardní rezervační proces, také ve zlepšení konverze a též umožňuje hotelům mít více času na oslovení potenciálních hostů speciálním nabídkami.

Na rozdíl od konkurenčních přístupů, které bojují s nahráváním a přehráváním dat a tím zdržují a frustrují uživatele, Price Grid od Bookassist je sestavený z nejnovějších technologií dynamického uživatelského rozhraní a umožňuje okamžitě a snadno, až po dobu dvou let, načíst data pro každý typ pokoje. Rozhraní je plně připraveno pro dotykové platformy a pouhým přejetím přes navigaci je možné zobrazit ceny měsíc po měsíci s jasným zobrazením nejlepších nabídek. Několik jednoduchých kliknutí nebo tapnutí vás převedou z nabídky přímo do rezervace.

Price Grid bude uveden na trh tento měsíc a poskytnut stávajícím klientům rezervačního systému Bookassist. Bude nabízen jako další alternativa ke standardnímu rezervačnímu procesu pro zákazníky, kteří jsou flexibilní se svými daty. Price Grid bude též nabídnut automaticky, pokud zákazníky zvolená data nebudou v systému dostupná.

—-

Bookassist® vyvíjí a spravuje digitální strategie pro hotely a pomáhá jim získávat přímé rezervace, zlepšit ziskovost a snížit jejich závislost na zprostředkovatelích. Společnost je trojnásobným vítězem ocenění „World‘s Leading Booking Engine Technology Award“ s více než 100 zaměstnanci v Dublinu, Paříži, Madridu, Římě, Vídni, Mnichově a Praze.


Bookassist na ITB v Berlíně představí Direct Booking Clinic a uvedení nového produktu na trh

By Editor | On 06.02.2017

Navštivte Bookassist v hale 8.1


Bookassist bude opět vystavovat na sedmém ročníku letošního ITB veletrhu v Berlíně. “World’s Leading Travel Trade Show” se koná od středy 8. března do neděle 12. března na berlínském výstavišti.


Bookassist se nachází v hlavní části technologie v hale 8, sekce 8.1, stánek číslo 108. Bookassist zaměstnanci, reprezentující Irsko, Francii, Španělsko, Itálii, Rakousko, Německo a Českou Republiku, Vám zde budou velmi rádi k dispozici.

Rezervujte schůzku s Bookassist na ITB

Rezervujte si analýzu Direct Booking Clinic

Jak dobře je Váš hotel nasměrován pro přímý byznys? Bookassist Direct Booking Clinic bude fungovat po celou dobu trvání veletrhu. Hotely budou moci analyzovat svoji online strategii oproti nejvyšším standardům v hotelnictví. Náš tým expertů bude provádět vybrané klíčové testy, aby Vám poskytl celkový výsledek Direct Booking Health Score. Tým plně zhodnotí vaší digital marketing strategii, umístění ve vyhledávačích, standardy webových stránek, potencionální konverzi webových stránek a optimalizaci rezervačního systému, stejně jako poskytnou osvědčené příklady.


“Věříme, že naše Direct Booking Clinic poskytne neocenitelné a praktické kroky k významnému zlepšení online konverze hotelů. A to znamená zvýšení zisku”, řekla Claire Sawier, Head of Marketing Bookassist.

Rezervujte si Clinic analýzu na ITB

Spuštění nového rezervačního systému

V návaznosti na nedávné spuštění nového rezervačního systému 2017, Bookassist na ITB oznámí další nové technologie v Booking Engine, a představí inovativní přístup k rezervaci on-line.

Detaily Vám oznámíme na veletrhu 8. března. Zůstaňte s náme ve spojení!


Bookassist oznamuje upgrade rezervačního systému pro rok 2017

By Editor | On 09.01.2017

Dublin, 9.ledna

Bookassist has today announced a major upgrade to its world-leading Booking Engine technology, the first phase in a series of changes due in 2017.

Following consultation with online customers and with hotel clients, the upgrade has focused on key usability areas for online customers, allowing people to absorb information more quickly and therefore improve potential conversion. Filtering of information, by being able to set the number of rooms required for example, allows online customers to focus more quickly on what matters to them. Stronger flexibility in visual layout has also been introduced to allow the Booking Engine to fit more seamlessly into any hotel website, bringing more clarity and more confidence for the booker.

“The first steps are the time-consuming ones, since you have to ensure backwards compatibility for thousands of clients and we spent a lot of 2016 on behind-the-scenes work”, said Dr Des O’Mahony, CEO and Founder at Bookassist.

“This release is very much Phase 1 of the new architecture, but there is a lot more to come. New features and alternative routes to booking will be introduced quickly on this platform to allow hotels have much more flexibility in the way their customers interact with their product offerings as well as allowing completely different ways of purchasing. We will soon release a best-of-breed interactive pricing grid for example, to give cutting-edge user experience when browsing resort and leisure properties”.

Booking Engine selection page with features as below

The Bookassist Booking Engine continues to prioritise conversion in order to drive hotels’ profitability with improved direct bookings, with customer-focused features including:

  1. Over 20 currency and over 20 language options, including right-to-left languages;
  2. Option to allow selection of number of rooms, as well as occupants, to focus results;
  3. Voucher and promo code entry;
  4. Dynamic discounts based on arrival and length of stay;
  5. Larger image thumbnails and full image gallery per room;
  6. Dynamic room pricing based on occupancy, child age and date;
  7. Customer can choose from multiple room variations, payment options;
  8. Configurable special offers bar to focus customers on specific offers.
Room configuration with dynamic pricing based on mealplans, child ages

Room configuration with dynamic pricing reflecting adult/children occupancy, as well as dynamically priced mealplans (as shown), are also a feature that online customers rate highly.

While fully functional as a stand-alone product embedded in any hotel website, Bookassist’s Booking Engine gains even more advanced features when combined with the company’s Smart CMS web design product, allowing Booking Engine information to be used dynamically throughout a hotel’s Smart CMS website.

The Booking Engine 2017 upgrade will be rolled out on a phased basis to Bookassist clients in all countries starting January 16th.

—-

Bookassist® develops and manages award-winning digital strategies for hotels to help them drive direct bookings and improve their profitability while reducing dependence on third parties. With over 100 staff at offices in Dublin, Paris, Madrid, Rome, Vienna, Munich and Prague, the company is a three-times winner of the World’s Leading Booking Engine Technology award.


Bookassist vánoční párty v Praze!

By Editor | On 22.12.2016

Společnost Bookassist se sídlem v Dublinu má velké pole působnosti také ve střední Evropě a tudíž je každoročně pořádaný Bookassist vánoční večírek v Praze i nadále velmi významnou událostí zapsanou do kalendářů místních hoteliérů.

Bookassist si držel tematické vánoční večírky v Praze po dobu několika let. Tento rok, kdy firma slavila 10 let od otevření pobočky v Praze, nebyl výjimkou a tematická letecká párty se konala v Hangár baru a nočním klubu v centru Prahy dne 16. prosince.

Tento firemní vánoční večírek byl zatím největší, přilákal téměř 200 hoteliérů, zaměstnanců a partnerů, kde si všichni hosté mohli užít noční slavnosti jídla a zábavy a to až do časných ranních hodin. Na rozdíl od lokálních klientů z Prahy, kde Bookassist pracuje se 150 hotely, párty přilákala také partnery z Karlových Varů a jiných koutů České republiky, ale také i ze sousedního Slovenska a Rakouska.

V rámci slavnosti byl Hotel Meran v Praze oceněn jako vůbec první klient Bookassist v Praze a byl též kontinuálním klientem po dobu 10 let. V hotelu obdrží zdarma webové stránky od společnosti Bookassist založené na špičkové technologii Smart CMS.

Na snímku jsou členové Bookassist týmu z českých a rakouských kanceláří, včetně regionálních manažerů Jaromíra Pažouta (Praha) a Mario Clemente (Vídeň), společně s CEO, zakladatelem společnosti, Desem O’Mahony. Více fotografií naleznete na Facebooku.

Týmy Bookassist z Prahy a Vídně berou tematický letecký večírek velmi vážně.
Týmy Bookassist z Prahy a Vídně berou tematický letecký večírek velmi vážně.


Bookassist & Google Summit zdůrazňuje přímé rezervace jako příležitost pro hotely

By Editor | On 16.11.2016

Bookassist a Google uskutečnily 15.listopadu jejich první společný Digital Summit pro hoteliéry zaměřený na optimalizaci digitální prezence hotelů s cílem zvýšení tržeb z online podnikání. Konference byla pořádána v Google HQ v centru Dublinu a zúčastnilo se přes 80 hoteliérů a profesionálů z Irska, Itálie, Francie, Španělska, České republiky a Islandu.

Na dnešním trhu, kdy je vysoká obsazenost hotelů, obvykle není s tržbami problém. Problematickým se pak stává čistý zisk, pokud hotely nedokáží přesunout jejich byznys pryč od vysoce nákladových třetích stran zpátky k jejich více ziskovým webovým stránkám.

“V dnešním digitálním světě je skutečně zapotřebí, aby hotely změnily své myšlení. Vše se mění tak rychle, že hotely opravdu potřebují pomoc od silné agentury, aby se lépe orientaly v této komplexnosti. Naše partnerství s Google přináší tu nejlepší pomoc k optimalizaci online výdajů a k získání kvalifikovaných zákazníků,” řekl Des O’Mahony, CEO Bookassist.

Summit (Twitter hashtag #BookassistSummit) řešil online strategii, náklady na pořízení (akvizici) a praktickou pomoc v tom, co dělat, abychom pronikli do způsobů chování moderního zákazníka – od online reklamy až po konverzi na vlastních webových stránkách. Klíčovým bodem, který si hoteliéři zcela uvědomili, je potřeba zaměřit své výdaje více na vlastní značku založenou na digitální propagaci. Tím se sníží jejich celkové pořizovací náklady, když odkloní prodej od vysoce provizních kanálů třetích stran k jejich vlastním, vysoce ziskovým webovým stránkám.

Série prezentací a panelových diskusí od Bookassist & Google se zaměřily na řadu strategických kroků, které hotely potřebují učinit.

Aktuální průzkumy přítomných hoteliérů poukázaly na silné pochopení sdělení, že potřebují převzít lepší kontrolu nad jejich digitální prezencí prostřednictvím zvýšení investice do digitálního marketingu.

Valná většina hoteliérů také jasně naznačila, že dávají přednost k posunu jejich byznysu směrem od třetích stran. Zvláště hotely daly najevo svou touhu posunout byznys od dražších on-line cestovních kanceláří (OTA) směrem ke kanálu přímých rezervací na svých webových stránkách, kde celková pořizovací cena zůstává nižší a zisk za pokoj je maximalizován.

Summit se uzavřel panelovou diskuzí o praktických změnách, které hoteliéři učinili v tomto roce ve svém podnikání s cílem napravit bilanci mezi přímým prodejem a byznysem třetích stran.


Bookassist a virtual-zoom spojují své síly, aby spustili software na práci s databází klientů

By jaromir.pazout | On 30.06.2016

Bookassist a virtual-zoom spojí síly ku prospěchu společných zákazníků

<Ing. Marek Brabec (CEO, virtual-zoom) & Ing. Jaromír Pažout (Country Manažer Bookassist)
Ing. Marek Brabec (CEO, virtual-zoom) & Ing. Jaromír Pažout (Country Manažer Bookassist)

30. červen Dublin a Praha

Přední irská společnost v oblasti hotelové digitální strategie Bookassist (bookassist.com) a česká firma virtual-zoom (virtual-zoom.cz) zabývající se online službami, oznámily strategické partnerství v oblasti zákaznické komunikace a newsletter managementu. Společným záměrem je představení vylepšené a upravené verze platformy „zoom-letter“ společnosti virtual-zoom pro správu zákaznických vztahů (CRM - customer relationship management) http://www.zoom-letter.com .

Tento nový produkt umožní hotelům využít zákaznickou databázi ze svého recepčního software (PMS - Property Management System), která se bude automaticky aktualizovat a optimalizovat podle komunikace se zákazníky před a po skončení jejich pobytu a umožní zasílání nabídek, novinek jakož i další cílené komunikace. Mezi pokročilé funkce patří mimo jiné i online hotel check-in, newslettery a profilování zákazníků.

Produkt bude k dispozici ve verzích STANDARD, BUSINESS a PROFFESIONAL za pouhých 99 €, 149€ a 299 € měsíčně na českém trhu od dnešního dne. V následujících měsících pak bude uveden na všechny trhy, kde Bookassist působí.

„Dlouhodobě kvalitní zákaznická komunikace je důležitou úlohou, se kterou mnoho hotelů opravdu potřebuje pomoci. Aby fungovala správně, vyžaduje automatizaci a analýzu, což je přesně to, k čemu slouží zoom-letter“, řekl Dr Des O‘Mahony, CEO a zakladatel společnosti Bookassist. „Pro tento společný produkt máme připravený expanzivní plán rozvoje a neustálé vylepšování technologické integrace i funkcionality během roku 2016 a 2017.“

Bookassist a virtual-zoom staví na své dlouholeté spolupráci na českém trhu. „Přes 60 hotelů je společnými zákazníky obou společností, které využívají webdeveloperské služby od virtual-zoom a rezervační systém od Bookassist“, říká Ing. Marek Brabec, CEO virtual-zoom. „Obě společnosti rozumí potřebám svých zákazníků velice dobře a tento produkt je přirozeným rozšířením našeho partnerství.“

zoom-letter

Nevyužitý potenciál

Podle slov Ing. Jaromíra Pažouta, Country Manažera v Bookassist pro Českou republiku a Slovensko: „Je zde velký nevyužitý potenciál pro optimalizaci zákaznické komunikace, který hotely stále nevyužívají. Tento společný projekt opravdu pomůže našim zákazníkům přeměnit tento potenciál na reálný zisk.“

Bookassist a virtual-zoom vytvářejí více technologických integrací pomocí zoom-letter, které hotelům přinesou zejména jednodušší použití rezervačního systému Bookassist. Software obsahuje e-mailové šablony s velkou možností individuálních úprav a ovládání „drag-and-drop“ s dynamickými odkazy na speciální nabídky v rezervačním systému Bookassist.

Nyní je software k dispozici v modelu „software jako služba“ (software-as-a-service), a brzy bude Bookassist nabízet plnou zákaznickou podporu jako rozšíření k variantám Standard, Business a Professional pro hotely, které nemají vlastní zdroje ke správě, sledování a optimalizaci své komunikace.

Pro další informace k zoom-letteru nás prosím kontaktujte .(JavaScript must be enabled to view this email address) nebo .(JavaScript must be enabled to view this email address) nebo na webu http://www.zoom-letter.com.

Zoom-letter je jeden z produktů, který Bookassist uvádí s cílem rozšířit možnosti Rezervačního systému, Digital Marketingu, Webových stránek. Společnost také nedávno uvedla na český trh Rate Management software ve spolupráci s RateWise.

O Bookassist

Bookassist® vyvíjí a spravuje digitální strategie pro hotely a pomáhá jim získávat přímé rezervace, zlepšit ziskovost a snížit jejich závislost na zprostředkovatelích. Společnost je trojnásobným vítězem ocenění „World‘s Leading Booking Engine Technology Award“ s více než 100 zaměstnanci v Dublinu, Paříži, Madridu, Římě, Vídni, Mnichově a Praze.

O virtual-zoom

virtual-zoom ® je webdeveloper se zaměřením na hotelový trh ve spojitosti s internetem a veškerými jeho e-commerce možnostmi. Vytváří webové prezentace a e-commerce řešení pro velké množství hotelů zejména v Praze a ostatních částech České republiky, dale pak na Slovensku a v Rakousku.


Bookassist a RateWise vytvořily strategické spojenectví týkající se revenue managementu

By Editor | On 08.06.2016

Bookassist (bookassist.com), přední společnost se sídlem v Dublinu, zabývající se digitální stragegií pro hotely, oznámila strategické spojenectví se společností RateWise (rate-wise.com), která též sídlí v Dublinu a zaměřuje se na technologii rate managementu. Tyto dvě společnosti chtějí spojit své technologie v oblasti rate managementu a inteligentního řízení distribuce v rámci společné vize poskytnout hotelům ty nejlepší nástroje na trhu s cílem maximalizovat zisk za pokoj.

Nově vylepšený, rate management systém (RMS) společnosti RateWise přímo kontroluje ceny nahrávané do rezervačního systému Bookassist a též do Distribution Manager. To umožňuje vývoj dynamických slev hotelu založených na změnách v dostupnosti, dodací lhůtě, délce pobytu, distribučním kanálu a v dalších kritériích. Bookassist a RateWise budou nyní společně zavádět tuto službu do všech existujících trhů společnosti Bookassist.

“Spravování cen v tak dynamickém trhu je stále obtížnjější,” říká Dr. Des O’Mahony, CEO a spoluzakladatel společnosti Bookassist. “Hotely nejsou schopné průběžně optimalizovat ceny, za které prodávají napříč všemi distribučními kanály a z toho důvodu přicházejí o příležitosti k zisku. Díky tomuto strategickému spojenectví, kombinujícímu naši technologickou vizi, chceme tento problém vyřešit.”

“S pomocí RateWise může hotel výrazně snížit časovou náročnost personálu a jeho úsilí při procesu s rate managementem”, dle slov Nialla O’Meara, generálního ředitele RateWise. “Cenová strategie stanovená podle RateWise je plně přizpůsobena každému hotelu a je založena na současných a historických prodejních vzorcích, které získává z hotelového systému. Díky integraci se společností Bookassist můžeme nyní dynamicky posunout tyto strategie online a spravovat tak ceny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce.”

RateWise RMS je Rate Management systém pro hotely, který kalkuluje optimalizované ceny pokojů pro zajištění vyšší prodejnosti za nejlepší ceny. Každá doporučená cena je realistická a okamžitě dohledatelná dle pravidel a vlastností sazeb.

Prostřednictvím úplné integrace se systémem Bookassist pomůže RateWise hotelům optimalizovat jejich ceny ne pouze pro krátký časový interval, na který se hotely často zaměřují, ale také pro stále problematický dlouhodobý horizont.

Tato vyvinutá cenová strategie je samozřejmě použitelná zároveň v režimu offline a přináší tak zlepšení zisku v rámci prodeje všech hotelových pokojů.

Lepší kontrola cen je klíčovým tématem nezávislých hotelů, obzvláště když cestovní kanceláře usilují o prodej více a více pokojů pro budoucí data - data, která nejsou hotely správně optimalizována z důvodu nedostatku času. Bookassist se již dlouho zaměřuje na pomoc hotelům maximalizovat jejich zisk a v nedávné době vydal dva nové články, ve kterých zdůrazňuje nebezbečí pro hotely v případě, že nejednají včas: “Proč je třeba inteligentnější správy cen/zisku” (http://bookassist.org/blog/post/you-need-smarter-rate-profit-management/en/) a “Hotely musí jednat tak, aby se zabránilo erozi zisku” (http://bookassist.org/blog/post/hotels-must-act-to-avoid-profit-erosion/en/)

Pro další podrobnosti navštivte Bookassist RateWise Rate Manager

Bookassist® vyvíjí a spravuje oceňované digitální strategie pro hotely, které jim pomáhají řídit přímé rezervace a zlepšovat jejich ziskovost a zároveň snížit závislost na třetích stranách. S více než 100 zaměstnanců v kancelářích v Dublinu, Paříži, Madridu, Římě, Vídni, Mnichově a Praze, je společnost trojnásobným vítězem předních světových ocenění za Booking Engine technologii.

RateWise poskytuje systémy a poradenství hotelům se zvláštním zaměřením na yield management, zvýšení ADR a obsazenosti a zároveň minimalizaci času hotelu potřebného ke správě jejich sazeb. Společnost vznikla v roce 2007, s kancelářemi v Irsku, Austrálii, Moldavsku a na Filipínách. RateWise má klientskou základnu po celé Evropě, Asii a Austrálii.


Následující Stránka »
bookassist - technology & online strategy for hotels

Adresa: Dlouhá 705/16, 110 00 Praha 1, Czech Republic
Telefon: +420 227 195 117 Fax: +420 227 195 117
Email:
Web: http://bookassist.org/cz