Novinky a tisk

Bookassist & Google Summit zdůrazňuje přímé rezervace jako příležitost pro hotely

By Editor | On 16.11.2016

Bookassist a Google uskutečnily 15.listopadu jejich první společný Digital Summit pro hoteliéry zaměřený na optimalizaci digitální prezence hotelů s cílem zvýšení tržeb z online podnikání. Konference byla pořádána v Google HQ v centru Dublinu a zúčastnilo se přes 80 hoteliérů a profesionálů z Irska, Itálie, Francie, Španělska, České republiky a Islandu.

Na dnešním trhu, kdy je vysoká obsazenost hotelů, obvykle není s tržbami problém. Problematickým se pak stává čistý zisk, pokud hotely nedokáží přesunout jejich byznys pryč od vysoce nákladových třetích stran zpátky k jejich více ziskovým webovým stránkám.

“V dnešním digitálním světě je skutečně zapotřebí, aby hotely změnily své myšlení. Vše se mění tak rychle, že hotely opravdu potřebují pomoc od silné agentury, aby se lépe orientaly v této komplexnosti. Naše partnerství s Google přináší tu nejlepší pomoc k optimalizaci online výdajů a k získání kvalifikovaných zákazníků,” řekl Des O’Mahony, CEO Bookassist.

Summit (Twitter hashtag #BookassistSummit) řešil online strategii, náklady na pořízení (akvizici) a praktickou pomoc v tom, co dělat, abychom pronikli do způsobů chování moderního zákazníka – od online reklamy až po konverzi na vlastních webových stránkách. Klíčovým bodem, který si hoteliéři zcela uvědomili, je potřeba zaměřit své výdaje více na vlastní značku založenou na digitální propagaci. Tím se sníží jejich celkové pořizovací náklady, když odkloní prodej od vysoce provizních kanálů třetích stran k jejich vlastním, vysoce ziskovým webovým stránkám.

Série prezentací a panelových diskusí od Bookassist & Google se zaměřily na řadu strategických kroků, které hotely potřebují učinit.

Aktuální průzkumy přítomných hoteliérů poukázaly na silné pochopení sdělení, že potřebují převzít lepší kontrolu nad jejich digitální prezencí prostřednictvím zvýšení investice do digitálního marketingu.

Valná většina hoteliérů také jasně naznačila, že dávají přednost k posunu jejich byznysu směrem od třetích stran. Zvláště hotely daly najevo svou touhu posunout byznys od dražších on-line cestovních kanceláří (OTA) směrem ke kanálu přímých rezervací na svých webových stránkách, kde celková pořizovací cena zůstává nižší a zisk za pokoj je maximalizován.

Summit se uzavřel panelovou diskuzí o praktických změnách, které hoteliéři učinili v tomto roce ve svém podnikání s cílem napravit bilanci mezi přímým prodejem a byznysem třetích stran.


Bookassist a virtual-zoom spojují své síly, aby spustili software na práci s databází klientů

By jaromir.pazout | On 30.06.2016

Bookassist a virtual-zoom spojí síly ku prospěchu společných zákazníků

<Ing. Marek Brabec (CEO, virtual-zoom) & Ing. Jaromír Pažout (Country Manažer Bookassist)
Ing. Marek Brabec (CEO, virtual-zoom) & Ing. Jaromír Pažout (Country Manažer Bookassist)

30. červen Dublin a Praha

Přední irská společnost v oblasti hotelové digitální strategie Bookassist (bookassist.com) a česká firma virtual-zoom (virtual-zoom.cz) zabývající se online službami, oznámily strategické partnerství v oblasti zákaznické komunikace a newsletter managementu. Společným záměrem je představení vylepšené a upravené verze platformy „zoom-letter“ společnosti virtual-zoom pro správu zákaznických vztahů (CRM - customer relationship management) http://www.zoom-letter.com .

Tento nový produkt umožní hotelům využít zákaznickou databázi ze svého recepčního software (PMS - Property Management System), která se bude automaticky aktualizovat a optimalizovat podle komunikace se zákazníky před a po skončení jejich pobytu a umožní zasílání nabídek, novinek jakož i další cílené komunikace. Mezi pokročilé funkce patří mimo jiné i online hotel check-in, newslettery a profilování zákazníků.

Produkt bude k dispozici ve verzích STANDARD, BUSINESS a PROFFESIONAL za pouhých 99 €, 149€ a 299 € měsíčně na českém trhu od dnešního dne. V následujících měsících pak bude uveden na všechny trhy, kde Bookassist působí.

„Dlouhodobě kvalitní zákaznická komunikace je důležitou úlohou, se kterou mnoho hotelů opravdu potřebuje pomoci. Aby fungovala správně, vyžaduje automatizaci a analýzu, což je přesně to, k čemu slouží zoom-letter“, řekl Dr Des O‘Mahony, CEO a zakladatel společnosti Bookassist. „Pro tento společný produkt máme připravený expanzivní plán rozvoje a neustálé vylepšování technologické integrace i funkcionality během roku 2016 a 2017.“

Bookassist a virtual-zoom staví na své dlouholeté spolupráci na českém trhu. „Přes 60 hotelů je společnými zákazníky obou společností, které využívají webdeveloperské služby od virtual-zoom a rezervační systém od Bookassist“, říká Ing. Marek Brabec, CEO virtual-zoom. „Obě společnosti rozumí potřebám svých zákazníků velice dobře a tento produkt je přirozeným rozšířením našeho partnerství.“

zoom-letter

Nevyužitý potenciál

Podle slov Ing. Jaromíra Pažouta, Country Manažera v Bookassist pro Českou republiku a Slovensko: „Je zde velký nevyužitý potenciál pro optimalizaci zákaznické komunikace, který hotely stále nevyužívají. Tento společný projekt opravdu pomůže našim zákazníkům přeměnit tento potenciál na reálný zisk.“

Bookassist a virtual-zoom vytvářejí více technologických integrací pomocí zoom-letter, které hotelům přinesou zejména jednodušší použití rezervačního systému Bookassist. Software obsahuje e-mailové šablony s velkou možností individuálních úprav a ovládání „drag-and-drop“ s dynamickými odkazy na speciální nabídky v rezervačním systému Bookassist.

Nyní je software k dispozici v modelu „software jako služba“ (software-as-a-service), a brzy bude Bookassist nabízet plnou zákaznickou podporu jako rozšíření k variantám Standard, Business a Professional pro hotely, které nemají vlastní zdroje ke správě, sledování a optimalizaci své komunikace.

Pro další informace k zoom-letteru nás prosím kontaktujte .(JavaScript must be enabled to view this email address) nebo .(JavaScript must be enabled to view this email address) nebo na webu http://www.zoom-letter.com.

Zoom-letter je jeden z produktů, který Bookassist uvádí s cílem rozšířit možnosti Rezervačního systému, Digital Marketingu, Webových stránek. Společnost také nedávno uvedla na český trh Rate Management software ve spolupráci s RateWise.

O Bookassist

Bookassist® vyvíjí a spravuje digitální strategie pro hotely a pomáhá jim získávat přímé rezervace, zlepšit ziskovost a snížit jejich závislost na zprostředkovatelích. Společnost je trojnásobným vítězem ocenění „World‘s Leading Booking Engine Technology Award“ s více než 100 zaměstnanci v Dublinu, Paříži, Madridu, Římě, Vídni, Mnichově a Praze.

O virtual-zoom

virtual-zoom ® je webdeveloper se zaměřením na hotelový trh ve spojitosti s internetem a veškerými jeho e-commerce možnostmi. Vytváří webové prezentace a e-commerce řešení pro velké množství hotelů zejména v Praze a ostatních částech České republiky, dale pak na Slovensku a v Rakousku.


Bookassist a RateWise vytvořily strategické spojenectví týkající se revenue managementu

By Editor | On 08.06.2016

Bookassist (bookassist.com), přední společnost se sídlem v Dublinu, zabývající se digitální stragegií pro hotely, oznámila strategické spojenectví se společností RateWise (rate-wise.com), která též sídlí v Dublinu a zaměřuje se na technologii rate managementu. Tyto dvě společnosti chtějí spojit své technologie v oblasti rate managementu a inteligentního řízení distribuce v rámci společné vize poskytnout hotelům ty nejlepší nástroje na trhu s cílem maximalizovat zisk za pokoj.

Nově vylepšený, rate management systém (RMS) společnosti RateWise přímo kontroluje ceny nahrávané do rezervačního systému Bookassist a též do Distribution Manager. To umožňuje vývoj dynamických slev hotelu založených na změnách v dostupnosti, dodací lhůtě, délce pobytu, distribučním kanálu a v dalších kritériích. Bookassist a RateWise budou nyní společně zavádět tuto službu do všech existujících trhů společnosti Bookassist.

“Spravování cen v tak dynamickém trhu je stále obtížnjější,” říká Dr. Des O’Mahony, CEO a spoluzakladatel společnosti Bookassist. “Hotely nejsou schopné průběžně optimalizovat ceny, za které prodávají napříč všemi distribučními kanály a z toho důvodu přicházejí o příležitosti k zisku. Díky tomuto strategickému spojenectví, kombinujícímu naši technologickou vizi, chceme tento problém vyřešit.”

“S pomocí RateWise může hotel výrazně snížit časovou náročnost personálu a jeho úsilí při procesu s rate managementem”, dle slov Nialla O’Meara, generálního ředitele RateWise. “Cenová strategie stanovená podle RateWise je plně přizpůsobena každému hotelu a je založena na současných a historických prodejních vzorcích, které získává z hotelového systému. Díky integraci se společností Bookassist můžeme nyní dynamicky posunout tyto strategie online a spravovat tak ceny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce.”

RateWise RMS je Rate Management systém pro hotely, který kalkuluje optimalizované ceny pokojů pro zajištění vyšší prodejnosti za nejlepší ceny. Každá doporučená cena je realistická a okamžitě dohledatelná dle pravidel a vlastností sazeb.

Prostřednictvím úplné integrace se systémem Bookassist pomůže RateWise hotelům optimalizovat jejich ceny ne pouze pro krátký časový interval, na který se hotely často zaměřují, ale také pro stále problematický dlouhodobý horizont.

Tato vyvinutá cenová strategie je samozřejmě použitelná zároveň v režimu offline a přináší tak zlepšení zisku v rámci prodeje všech hotelových pokojů.

Lepší kontrola cen je klíčovým tématem nezávislých hotelů, obzvláště když cestovní kanceláře usilují o prodej více a více pokojů pro budoucí data - data, která nejsou hotely správně optimalizována z důvodu nedostatku času. Bookassist se již dlouho zaměřuje na pomoc hotelům maximalizovat jejich zisk a v nedávné době vydal dva nové články, ve kterých zdůrazňuje nebezbečí pro hotely v případě, že nejednají včas: “Proč je třeba inteligentnější správy cen/zisku” (http://bookassist.org/blog/post/you-need-smarter-rate-profit-management/en/) a “Hotely musí jednat tak, aby se zabránilo erozi zisku” (http://bookassist.org/blog/post/hotels-must-act-to-avoid-profit-erosion/en/)

Pro další podrobnosti navštivte Bookassist RateWise Rate Manager

Bookassist® vyvíjí a spravuje oceňované digitální strategie pro hotely, které jim pomáhají řídit přímé rezervace a zlepšovat jejich ziskovost a zároveň snížit závislost na třetích stranách. S více než 100 zaměstnanců v kancelářích v Dublinu, Paříži, Madridu, Římě, Vídni, Mnichově a Praze, je společnost trojnásobným vítězem předních světových ocenění za Booking Engine technologii.

RateWise poskytuje systémy a poradenství hotelům se zvláštním zaměřením na yield management, zvýšení ADR a obsazenosti a zároveň minimalizaci času hotelu potřebného ke správě jejich sazeb. Společnost vznikla v roce 2007, s kancelářemi v Irsku, Austrálii, Moldavsku a na Filipínách. RateWise má klientskou základnu po celé Evropě, Asii a Austrálii.


Nový responzivní web pro Art Hotel Praha

By jaromir.pazout | On 02.06.2016

Vaše webová prezentace je často prvním dojmem, který lidé o vašem hotelu dostanou. Vytvoření webových stránek pro všechny formáty - PC, notebook, tablet, mobilní telefon - je velmi důležité.

Potřebujete nový web rychle a kvalitně?

Bookassist spustil nový responsivní web pro Art Hotel Praha včetně zajímavých funkcí. Jedná se o nový web, který může být zhotoven do týdne od dodání podkladů.

Webové stránky si můžete prohlédnout zde: http://www.arthotel.cz

Titulní stránka
Titulní stránka
Speciální nabídky s možností srovnávání
Speciální nabídky s možností srovnávání
Integrované hodnocení hostů z rezervačního systému
Integrované hodnocení hostů z rezervačního systému
Fotogalerie
Fotogalerie
Detail pokoje včetně fotogalerie
Detail pokoje včetně fotogalerie


Arcotel Hotels spustily nové webové stránky vytvořené společností Bookassist

By Editor | On 18.05.2016

Arcotel Hotels, skupina hotelů se sídlem ve Vídni, s hotely v Rakousku, Německu a Chorvatsku, dnes spustila své nové a komplexní webové stránky http://www.arcotelhotels.com/.

Webové stránky byly vyvinuty dlouholetým partnerem Arcotel Hotels v oblasti online strategie, společností Bookassist. Web design tým společnosti Bookassist pracoval s Arcotel Hotels posledních několik měsíců, aby vytvořil strukturu webu šitou na míru s více než 2300 stranami informací ve 3 jazycích, snadno spravované přes systém přizpůsobený pro správu obsahu.

Kromě svěžího a moderního designu byl kladen zvláštní důraz na zobrazení prezentací fotografií, poukazujících na individualitu každého jednotlivého hotelu ze skupiny Arcotel Hotels. Webové stránky jsou klíčově zaměřeny na hotelovou společnost jako celek s cílem vybudovat ještě silnější přímý online prodej.


Změna v zobrazování Google reklam nevykazuje žádnou skutečnou změnu pro CPC

By Editor | On 24.03.2016

Google v únoru změnil zobrazování stránek s výsledky vyhledávače (SERP) a rozhodl se odstranit lištu s reklamou, která byla umístěna po pravé straně SERP a zobrazovala reklamy od shora dolů. Tato změna měla okamžitě za následek nižší výsledky v zobrazování reklam na stránce, ale hlavní obava byla, že s menším počtem zobrazení vzroste nabídka a cena za klik se sníží. Nyní se zdá, že tyto obavy byly neopodstatněné.

Bookassist tým pro podporu digitálního marketingu monitoroval tuto situaci jménem klientských hotelů společnosti Bookassist a nezaznamenal žádnou patrnou změnu týkající se reklamních nákladů (CPC - Cena za klik). Ve skutečnosti byly výsledky stejné a míra prokliku se skutečně zlepšila též o návštěvnost.

Pro více informací navštivte stránky Search Engine Land http://searchengineland.com/googles-right-side-adpocalypse-really-happened-data-245011


Hotels Must Act To Avoid Profit Erosion

By Des O'Mahony | On 10.03.2016

Ireland’s Hotels Are Doing Well, But Rate Recovery Isn’t Everything

The recovery in Irish tourism continues into 2016 on the back of record numbers of visitors in 2015. Most sectors are reporting a strong opening to the year.

At Bookassist, our hotel data for the first 6 weeks of 2016 shows online booking numbers up almost 14% year on year, with associated revenue up by more than double that figure. This indicates a welcome rise in direct online business coupled with a continued rise in average daily rate (ADR). Additionally, occupancy has reached strong levels in Ireland, with in excess of 82% being recorded in many Dublin hotels and healthy RevPAR.

Rate has largely recovered to 2006 levels, and caution is being urged to not let rate get out of control. But the reality is that hotel costs have risen significantly in the interim, so hotels are not nearly reaching 2006 margin levels despite the rate recovery. All the more reason that hotels need to be extremely careful to focus on where their room profit is really going and how they can take their fair share of it and put it to good use.

You Need That Profit

At the risk of stating the obvious, the hotel sector needs its profit. Working capital is the only way to prepare the sector for the future.

As a whole, the sector needs to deliver more capacity into the country, in Dublin in particular, to cope with and capitalise on the growing opportunity. To not accelerate development of new properties is to risk supply-demand problems that will ultimately make the market uncompetitive in the coming years and potentially reverse the recent recovery or drive more and more incoming guests from the hotel sector and into the sharing community exemplified by Airbnb.

However, property developers see much more profit per square foot from developing office space than low-margin accommodation right now. Unless the margin on hotel rooms can increase, this is likely to remain the case and constrain capacity. We all know this - but driving up rate is not the only solution to delivering that better margin.

On an individual hotel basis, stock needs to be continually improved. Maintaining rate requires renovation, modernisation of properties. Even more critically, maintaining your business for the long haul means continually improving service levels and holding reputation, a key driver of modern online business. This means real and ongoing investment in property quality, staff training and management. All of which are increasingly costly outlays today – but driving up rate is not the only solution to generating the required cash.

Your Fair Share

A buoyant market with higher occupancy should be generating greater margin. Yet what Bookassist has seen in other recovering markets in Europe in which we operate is that hotels themselves have been the slower ones to capitalise on the renewed buoyancy, with a disproportionate share being ceded too quickly to online travel agents (OTA).

The result of this is that while occupancy levels and ADR have risen, the associated profit generated is increasingly moving out of the hotels and into the pockets of distributors. In Ireland this is already happening and is in danger of accelerating as capacity is squeezed in 2016 and onwards.

This is particularly apparent in the “red herring” debate around rate parity, ostensibly one where OTAs do not want hotels to be selling lower on their own websites. In reality however, the OTAs are the ones merrily breaking parity by requiring discounted rates in their “private clubs”, clubs which are anything but, since anyone can sign up. These discounted rates are the fastest growing area of business for many OTAs, not surprisingly. Viewing OTA costs in commission rather than hard euro terms can often disguise what is really happening to your profit figure - remember that discounting €10 on a €100 room rate in order to make a private club sale means -€10 straight to your bottom line but a reduction of just €2 or less in the commission paid to the OTA on the €90 sale (assuming commission rates of 20% or less). That’s €10-€2=€8 more in cost of sale to you on a €100 room.

Put simply, getting your distribution strategy wrong can still fill your hotel at a reasonable room rate, but it will bleed your profit line in cost of sale terms. The same occupancy and rate skewed towards direct online business to your website will result in a significantly lower cost of sale and therefore real and substantial profit gains – profits needed to build your business for the future, profits generated without driving your rate to unsustainable levels.

Creating versus Servicing Demand

OTAs do an excellent job and are a critical part of your distribution mix. But as a hotel, you must realise that OTAs should be a secondary part of your strategy, not a primary one. OTAs are excellent at helping you to reach that customer that you could never reach on your own, and can justify high fees to do so. But OTAs should not be used to service existing demand, at least not at the rates they currently charge. In situations where occupancy is breaching 80% levels, it is an absolute no-brainer to be channelling that demand towards your lower cost direct-to-web channel online and adjusting distribution strategy generally to redistribute towards lower cost channels.

In the booming market that Irish hotels are experiencing, hotels would do well to note that OTAs do not create demand. The tourism influx is happening anyway, driven by the excellent strategies of Tourism Ireland, the value for money available in the tourism sector nationally and many other positive contributors to Ireland’s image abroad.

Hotels need to be tapping into that influx directly with proper online marketing strategies, quality websites, high conversion booking capability and strategic customer relationship management. These people are coming regardless, why aren’t you reaching out to them directly?

Long Term Strategy

Hotels need to act now to appreciate the danger of what this movement of profit out of the sector means for them long-term. Continuing to focus your hotel KPIs on occupancy and rate only and being oblivious to real cost of sale and profit blinds hotels to the reality of what is happening in a fast-moving marketplace and will result in hotels sleepwalking their way into a permanent low-margin business through OTA reliance.

It is a fact that some hotels are currently losing money on the channels they use, possibly without even knowing it. F&B may not be able to make up the difference, particularly in city hotels where guests want to be out and about and may spend little or nothing more in the property itself.

As we have long advocated at Bookassist, cost of sale needs to be looked at forensically by hotel FCs to see where real margin potential lies and where the bleed is really occurring. Investment in the direct channel is a clear win, but takes effort to kick-start.

Hotels of course “appreciate the ease” of doing business via OTAs and often view the effort in growing direct business as onerous. But OTA costs per booking do not fall with volume, while a successful direct strategy will result in an ongoing reduction in acquisition cost per direct booking and a consequent profit growth per room.

Remember, if Irish hotels get it right and improve their retention of profit, they can develop the sector for a sustainable future where rate can be justified and held. But if they allow the profit to bleed out disproportionately to distributors, then the inevitable rising rates to counter lower margins over the longer term will hit the sector hard while the distributors can just move on to other cities and countries.

—-

Dr Des O’Mahony is CEO and Founder at Bookassist (www.bookassist.com), the multi-award-winning technology and digital strategy partner for hotels worldwide, and is a HSMAI “Top 20 Extraordinary Minds” recipient.


Následující Stránka »
bookassist - technology & online strategy for hotels

Adresa: Dlouhá 705/16, 110 00 Praha 1, Czech Republic
Telefon: +420 227 195 117 Fax: +420 227 195 117
Email:
Web: http://bookassist.org/cz