Novinky a tisk

Bookassist vánoční párty v Praze!

By Editor | On 22.12.2016

Dublin-based Bookassist is big in Central Europe, and the annual Bookassist Christmas party in Prague continues to be a major event in local hoteliers’ calendars.

Bookassist has held themed Christmas parties in Prague for a number of years, and this years’ party celebrating the company’s tenth anniversary in the city was no exception, with an aviation-themed party held at the Hangar Bar and Nightclub in central Prague on December 16th.

The Christmas party was the company’s largest yet, attracting almost 200 hoteliers, staff and partners for a night of festivities, food and fun until the early hours. Apart from local hotel clients from Prague, where Bookassist works with 150 hotels, the party attracted revelers from Karlovy Vary and elsewhere in the Czech Republic, as well as from neighbouring Slovakia and Austria.

As part of the festivities, Hotel Meran in Prague was honoured as Bookassist’s first ever client in the city, and has been a continuous client for 10 years. The hotel will receive a free website from Bookassist based on the company’s leading edge Smart CMS technology.

Pictured are Bookassist team members from the Czech and Austrian offices, including regional managers Jaromir Pazout (Prague) and Mario Clemente (Vienna), together with Dublin-based CEO Des O’Mahony. For more photographs, see Facebook.

The Prague and Vienna teams, taking the aviation theme of the party very seriously.
The Prague and Vienna Bookassist teams, taking the aviation theme of the party very seriously.


Bookassist & Google Summit zdůrazňuje přímé rezervace jako příležitost pro hotely

By Editor | On 16.11.2016

Bookassist a Google uskutečnily 15.listopadu jejich první společný Digital Summit pro hoteliéry zaměřený na optimalizaci digitální prezence hotelů s cílem zvýšení tržeb z online podnikání. Konference byla pořádána v Google HQ v centru Dublinu a zúčastnilo se přes 80 hoteliérů a profesionálů z Irska, Itálie, Francie, Španělska, České republiky a Islandu.

Na dnešním trhu, kdy je vysoká obsazenost hotelů, obvykle není s tržbami problém. Problematickým se pak stává čistý zisk, pokud hotely nedokáží přesunout jejich byznys pryč od vysoce nákladových třetích stran zpátky k jejich více ziskovým webovým stránkám.

“V dnešním digitálním světě je skutečně zapotřebí, aby hotely změnily své myšlení. Vše se mění tak rychle, že hotely opravdu potřebují pomoc od silné agentury, aby se lépe orientaly v této komplexnosti. Naše partnerství s Google přináší tu nejlepší pomoc k optimalizaci online výdajů a k získání kvalifikovaných zákazníků,” řekl Des O’Mahony, CEO Bookassist.

Summit (Twitter hashtag #BookassistSummit) řešil online strategii, náklady na pořízení (akvizici) a praktickou pomoc v tom, co dělat, abychom pronikli do způsobů chování moderního zákazníka – od online reklamy až po konverzi na vlastních webových stránkách. Klíčovým bodem, který si hoteliéři zcela uvědomili, je potřeba zaměřit své výdaje více na vlastní značku založenou na digitální propagaci. Tím se sníží jejich celkové pořizovací náklady, když odkloní prodej od vysoce provizních kanálů třetích stran k jejich vlastním, vysoce ziskovým webovým stránkám.

Série prezentací a panelových diskusí od Bookassist & Google se zaměřily na řadu strategických kroků, které hotely potřebují učinit.

Aktuální průzkumy přítomných hoteliérů poukázaly na silné pochopení sdělení, že potřebují převzít lepší kontrolu nad jejich digitální prezencí prostřednictvím zvýšení investice do digitálního marketingu.

Valná většina hoteliérů také jasně naznačila, že dávají přednost k posunu jejich byznysu směrem od třetích stran. Zvláště hotely daly najevo svou touhu posunout byznys od dražších on-line cestovních kanceláří (OTA) směrem ke kanálu přímých rezervací na svých webových stránkách, kde celková pořizovací cena zůstává nižší a zisk za pokoj je maximalizován.

Summit se uzavřel panelovou diskuzí o praktických změnách, které hoteliéři učinili v tomto roce ve svém podnikání s cílem napravit bilanci mezi přímým prodejem a byznysem třetích stran.


Bookassist a virtual-zoom spojují své síly, aby spustili software na práci s databází klientů

By jaromir.pazout | On 30.06.2016

Bookassist a virtual-zoom spojí síly ku prospěchu společných zákazníků

<Ing. Marek Brabec (CEO, virtual-zoom) & Ing. Jaromír Pažout (Country Manažer Bookassist)
Ing. Marek Brabec (CEO, virtual-zoom) & Ing. Jaromír Pažout (Country Manažer Bookassist)

30. červen Dublin a Praha

Přední irská společnost v oblasti hotelové digitální strategie Bookassist (bookassist.com) a česká firma virtual-zoom (virtual-zoom.cz) zabývající se online službami, oznámily strategické partnerství v oblasti zákaznické komunikace a newsletter managementu. Společným záměrem je představení vylepšené a upravené verze platformy „zoom-letter“ společnosti virtual-zoom pro správu zákaznických vztahů (CRM - customer relationship management) http://www.zoom-letter.com .

Tento nový produkt umožní hotelům využít zákaznickou databázi ze svého recepčního software (PMS - Property Management System), která se bude automaticky aktualizovat a optimalizovat podle komunikace se zákazníky před a po skončení jejich pobytu a umožní zasílání nabídek, novinek jakož i další cílené komunikace. Mezi pokročilé funkce patří mimo jiné i online hotel check-in, newslettery a profilování zákazníků.

Produkt bude k dispozici ve verzích STANDARD, BUSINESS a PROFFESIONAL za pouhých 99 €, 149€ a 299 € měsíčně na českém trhu od dnešního dne. V následujících měsících pak bude uveden na všechny trhy, kde Bookassist působí.

„Dlouhodobě kvalitní zákaznická komunikace je důležitou úlohou, se kterou mnoho hotelů opravdu potřebuje pomoci. Aby fungovala správně, vyžaduje automatizaci a analýzu, což je přesně to, k čemu slouží zoom-letter“, řekl Dr Des O‘Mahony, CEO a zakladatel společnosti Bookassist. „Pro tento společný produkt máme připravený expanzivní plán rozvoje a neustálé vylepšování technologické integrace i funkcionality během roku 2016 a 2017.“

Bookassist a virtual-zoom staví na své dlouholeté spolupráci na českém trhu. „Přes 60 hotelů je společnými zákazníky obou společností, které využívají webdeveloperské služby od virtual-zoom a rezervační systém od Bookassist“, říká Ing. Marek Brabec, CEO virtual-zoom. „Obě společnosti rozumí potřebám svých zákazníků velice dobře a tento produkt je přirozeným rozšířením našeho partnerství.“

zoom-letter

Nevyužitý potenciál

Podle slov Ing. Jaromíra Pažouta, Country Manažera v Bookassist pro Českou republiku a Slovensko: „Je zde velký nevyužitý potenciál pro optimalizaci zákaznické komunikace, který hotely stále nevyužívají. Tento společný projekt opravdu pomůže našim zákazníkům přeměnit tento potenciál na reálný zisk.“

Bookassist a virtual-zoom vytvářejí více technologických integrací pomocí zoom-letter, které hotelům přinesou zejména jednodušší použití rezervačního systému Bookassist. Software obsahuje e-mailové šablony s velkou možností individuálních úprav a ovládání „drag-and-drop“ s dynamickými odkazy na speciální nabídky v rezervačním systému Bookassist.

Nyní je software k dispozici v modelu „software jako služba“ (software-as-a-service), a brzy bude Bookassist nabízet plnou zákaznickou podporu jako rozšíření k variantám Standard, Business a Professional pro hotely, které nemají vlastní zdroje ke správě, sledování a optimalizaci své komunikace.

Pro další informace k zoom-letteru nás prosím kontaktujte .(JavaScript must be enabled to view this email address) nebo .(JavaScript must be enabled to view this email address) nebo na webu http://www.zoom-letter.com.

Zoom-letter je jeden z produktů, který Bookassist uvádí s cílem rozšířit možnosti Rezervačního systému, Digital Marketingu, Webových stránek. Společnost také nedávno uvedla na český trh Rate Management software ve spolupráci s RateWise.

O Bookassist

Bookassist® vyvíjí a spravuje digitální strategie pro hotely a pomáhá jim získávat přímé rezervace, zlepšit ziskovost a snížit jejich závislost na zprostředkovatelích. Společnost je trojnásobným vítězem ocenění „World‘s Leading Booking Engine Technology Award“ s více než 100 zaměstnanci v Dublinu, Paříži, Madridu, Římě, Vídni, Mnichově a Praze.

O virtual-zoom

virtual-zoom ® je webdeveloper se zaměřením na hotelový trh ve spojitosti s internetem a veškerými jeho e-commerce možnostmi. Vytváří webové prezentace a e-commerce řešení pro velké množství hotelů zejména v Praze a ostatních částech České republiky, dale pak na Slovensku a v Rakousku.


Bookassist a RateWise vytvořily strategické spojenectví týkající se revenue managementu

By Editor | On 08.06.2016

Bookassist (bookassist.com), přední společnost se sídlem v Dublinu, zabývající se digitální stragegií pro hotely, oznámila strategické spojenectví se společností RateWise (rate-wise.com), která též sídlí v Dublinu a zaměřuje se na technologii rate managementu. Tyto dvě společnosti chtějí spojit své technologie v oblasti rate managementu a inteligentního řízení distribuce v rámci společné vize poskytnout hotelům ty nejlepší nástroje na trhu s cílem maximalizovat zisk za pokoj.

Nově vylepšený, rate management systém (RMS) společnosti RateWise přímo kontroluje ceny nahrávané do rezervačního systému Bookassist a též do Distribution Manager. To umožňuje vývoj dynamických slev hotelu založených na změnách v dostupnosti, dodací lhůtě, délce pobytu, distribučním kanálu a v dalších kritériích. Bookassist a RateWise budou nyní společně zavádět tuto službu do všech existujících trhů společnosti Bookassist.

“Spravování cen v tak dynamickém trhu je stále obtížnjější,” říká Dr. Des O’Mahony, CEO a spoluzakladatel společnosti Bookassist. “Hotely nejsou schopné průběžně optimalizovat ceny, za které prodávají napříč všemi distribučními kanály a z toho důvodu přicházejí o příležitosti k zisku. Díky tomuto strategickému spojenectví, kombinujícímu naši technologickou vizi, chceme tento problém vyřešit.”

“S pomocí RateWise může hotel výrazně snížit časovou náročnost personálu a jeho úsilí při procesu s rate managementem”, dle slov Nialla O’Meara, generálního ředitele RateWise. “Cenová strategie stanovená podle RateWise je plně přizpůsobena každému hotelu a je založena na současných a historických prodejních vzorcích, které získává z hotelového systému. Díky integraci se společností Bookassist můžeme nyní dynamicky posunout tyto strategie online a spravovat tak ceny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce.”

RateWise RMS je Rate Management systém pro hotely, který kalkuluje optimalizované ceny pokojů pro zajištění vyšší prodejnosti za nejlepší ceny. Každá doporučená cena je realistická a okamžitě dohledatelná dle pravidel a vlastností sazeb.

Prostřednictvím úplné integrace se systémem Bookassist pomůže RateWise hotelům optimalizovat jejich ceny ne pouze pro krátký časový interval, na který se hotely často zaměřují, ale také pro stále problematický dlouhodobý horizont.

Tato vyvinutá cenová strategie je samozřejmě použitelná zároveň v režimu offline a přináší tak zlepšení zisku v rámci prodeje všech hotelových pokojů.

Lepší kontrola cen je klíčovým tématem nezávislých hotelů, obzvláště když cestovní kanceláře usilují o prodej více a více pokojů pro budoucí data - data, která nejsou hotely správně optimalizována z důvodu nedostatku času. Bookassist se již dlouho zaměřuje na pomoc hotelům maximalizovat jejich zisk a v nedávné době vydal dva nové články, ve kterých zdůrazňuje nebezbečí pro hotely v případě, že nejednají včas: “Proč je třeba inteligentnější správy cen/zisku” (http://bookassist.org/blog/post/you-need-smarter-rate-profit-management/en/) a “Hotely musí jednat tak, aby se zabránilo erozi zisku” (http://bookassist.org/blog/post/hotels-must-act-to-avoid-profit-erosion/en/)

Pro další podrobnosti navštivte Bookassist RateWise Rate Manager

Bookassist® vyvíjí a spravuje oceňované digitální strategie pro hotely, které jim pomáhají řídit přímé rezervace a zlepšovat jejich ziskovost a zároveň snížit závislost na třetích stranách. S více než 100 zaměstnanců v kancelářích v Dublinu, Paříži, Madridu, Římě, Vídni, Mnichově a Praze, je společnost trojnásobným vítězem předních světových ocenění za Booking Engine technologii.

RateWise poskytuje systémy a poradenství hotelům se zvláštním zaměřením na yield management, zvýšení ADR a obsazenosti a zároveň minimalizaci času hotelu potřebného ke správě jejich sazeb. Společnost vznikla v roce 2007, s kancelářemi v Irsku, Austrálii, Moldavsku a na Filipínách. RateWise má klientskou základnu po celé Evropě, Asii a Austrálii.


Nový responzivní web pro Art Hotel Praha

By jaromir.pazout | On 02.06.2016

Vaše webová prezentace je často prvním dojmem, který lidé o vašem hotelu dostanou. Vytvoření webových stránek pro všechny formáty - PC, notebook, tablet, mobilní telefon - je velmi důležité.

Potřebujete nový web rychle a kvalitně?

Bookassist spustil nový responsivní web pro Art Hotel Praha včetně zajímavých funkcí. Jedná se o nový web, který může být zhotoven do týdne od dodání podkladů.

Webové stránky si můžete prohlédnout zde: http://www.arthotel.cz

Titulní stránka
Titulní stránka
Speciální nabídky s možností srovnávání
Speciální nabídky s možností srovnávání
Integrované hodnocení hostů z rezervačního systému
Integrované hodnocení hostů z rezervačního systému
Fotogalerie
Fotogalerie
Detail pokoje včetně fotogalerie
Detail pokoje včetně fotogalerie


Arcotel Hotels spustily nové webové stránky vytvořené společností Bookassist

By Editor | On 18.05.2016

Arcotel Hotels, skupina hotelů se sídlem ve Vídni, s hotely v Rakousku, Německu a Chorvatsku, dnes spustila své nové a komplexní webové stránky http://www.arcotelhotels.com/.

Webové stránky byly vyvinuty dlouholetým partnerem Arcotel Hotels v oblasti online strategie, společností Bookassist. Web design tým společnosti Bookassist pracoval s Arcotel Hotels posledních několik měsíců, aby vytvořil strukturu webu šitou na míru s více než 2300 stranami informací ve 3 jazycích, snadno spravované přes systém přizpůsobený pro správu obsahu.

Kromě svěžího a moderního designu byl kladen zvláštní důraz na zobrazení prezentací fotografií, poukazujících na individualitu každého jednotlivého hotelu ze skupiny Arcotel Hotels. Webové stránky jsou klíčově zaměřeny na hotelovou společnost jako celek s cílem vybudovat ještě silnější přímý online prodej.


Změna v zobrazování Google reklam nevykazuje žádnou skutečnou změnu pro CPC

By Editor | On 24.03.2016

Google v únoru změnil zobrazování stránek s výsledky vyhledávače (SERP) a rozhodl se odstranit lištu s reklamou, která byla umístěna po pravé straně SERP a zobrazovala reklamy od shora dolů. Tato změna měla okamžitě za následek nižší výsledky v zobrazování reklam na stránce, ale hlavní obava byla, že s menším počtem zobrazení vzroste nabídka a cena za klik se sníží. Nyní se zdá, že tyto obavy byly neopodstatněné.

Bookassist tým pro podporu digitálního marketingu monitoroval tuto situaci jménem klientských hotelů společnosti Bookassist a nezaznamenal žádnou patrnou změnu týkající se reklamních nákladů (CPC - Cena za klik). Ve skutečnosti byly výsledky stejné a míra prokliku se skutečně zlepšila též o návštěvnost.

Pro více informací navštivte stránky Search Engine Land http://searchengineland.com/googles-right-side-adpocalypse-really-happened-data-245011


Následující Stránka »
bookassist - technology & online strategy for hotels

Adresa: Dlouhá 705/16, 110 00 Praha 1, Czech Republic
Telefon: +420 227 195 117 Fax: +420 227 195 117
Email:
Web: http://bookassist.org/cz